Nissan pozostanie w Formule E do 2030 roku

Nissan jest pierwszym producentem, który zadeklarował swoją obecność w kolejnym cyklu homologacyjnym Formuły E, począwszy od sezonu 2026/2027 aż do sezonu 2029/2030. Ogłoszenie nastąpiło przed domowym wyścigiem japońskiego producenta.

„Jestem zachwycony mogąc potwierdzić naszą długoterminową przyszłość w Formule E jako producent” – powiedział szef zespołu Nissana Tomasso Volpe. „Jesteśmy dumni, że jako pierwsza firma zapisaliśmy się do 2030 roku, który będzie ważny dla Nissana, bowiem zamierzamy spełnić lub przekroczyć założenia naszego planu Ambition 2030”.

„Formuła E to niewiarygodne pole testowe dla nowych technologii elektrycznych i nie możemy doczekać się dalszego rozwoju i rywalizacji przynajmniej do końca 16. sezonu. Zespół rośnie w siłę, a nasza nowa siedziba znacząco pomoże nam dalej rosnąć i będzie posiadać zaawansowane narzędzia, które pomogą nam rozwijać samochód na kolejne sezony. Wielkie podziękowania dla Formuły E oraz FIA za ich wsparcie – jesteśmy bardzo podekscytowani dalszą współpracą”.

Ambition 2030 to plan zakładający ofertę złożoną wyłącznie z samochodów zelektryfikowanych. W celu jego realizacji Nissan wypuści na rynek 34 nowe modele, pokrywając wszystkie segmenty rynku.

Czwarta generacja samochodów Formuły E będzie jeszcze mocniejsza niż mająca zadebiutować w tym roku generacja 3.5 – maksymalna moc przekazywana na koła ma wynosić 600 kilowatów, natomiast regeneracja będzie się odbywać z mocą nawet 700 kW.

Nissan w 2022 roku kupił obsługujący jego program fabryczny zespół e.dams, a niedawno przeniósł jego siedzibę w okolice Paryża.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Nissan Motor Corporation

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze