Günther: Musimy cieszyć się tą chwilą

Maximilian Günther odniósł na ulicach Tokio swoje pierwsze od niemal roku zwycięstwo w Mistrzostwach Świata Formuły E i drugie dla zespołu Maserati MSG Racing.

Niemiec wystartował do inauguracyjnego E-Prix Tokio z drugiej pozycji i początkowo stracił ją na rzecz Edoardo Mortary, lecz odzyskał lokatę podczas sekwencji pierwszych aktywacji trybu ataku. Günther następnie podążał za liderem wyścigu Oliverem Rowlandem i wyprzedził go na 25. okrążeniu, po czym odparł ataki kierowcy Nissana w samej końcówce rywalizacji, by odnieść swoje piąte zwycięstwo w Formule E.

„To niesamowity weekend” – powiedział Günther. „Byliśmy w pierwszej trójce podczas każdej sesji i prawie zdobyliśmy pole position, ale wygranie wyścigu smakuje wyjątkowo – wszyscy wykonali fantastyczną robotę”.

„Świetnie czułem się w samochodzie i jako zespół poczyniliśmy kroki we właściwym kierunku przez ostatnich kilka tygodni. Od São Paulo myślę, że pokazaliśmy, że mamy bardzo mocne tempo, a dzisiaj przeistoczyliśmy je w zwycięstwo. Wyścig wymagał dużego zarządzania energią, ale dobrze się spisaliśmy, doskonale wykonaliśmy strategię, manewry i wszystko, co było trzeba. Wspaniale jest wygrać pierwszy wyścig Formuły E w Tokio i czuję się dumny. Musimy cieszyć się tą chwilą”.

Dzięki wygranej, Günther awansował na piąte miejsce w klasyfikacji generalnej po pięciu wyścigach sezonu 2023/2024.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Maserati MSG Racing

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze