Dennis prezentuje mistrzowską formę pomimo problemów

Aktualny mistrz świata Formuły E Jake Dennis wywalczył swoje trzecie z rzędu podium podczas niedzielnego wyścigu inauguracyjnego E-Prix Misano. Brytyjczyk prezentuje równą formę, która pozwoliła mu w poprzednim sezonie sięgnąć po tytuł.

„To był trudny wyścig” – powiedział kierowca Andretti Global. „Mieliśmy problemy z paroma rzeczami w samochodzie i nie miałem dobrej wydajności przez kiepski balans, a gdy balans jest kiepski, to wiadomo, że wyścig będzie się dłużyć”.

„Cieszę się z drugiego miejsca w ten trudny weekend pod względem tempa. Mamy nad czym pracować po powrocie do domu, ale to ważne, aby w takie weekendy zebrać punkty, niezależnie czy to będzie czwarte, piąte czy drugie miejsce, trzeba brać, ile to możliwe. Jestem zadowolony, ale mamy dużo pracy przed nami”.

Po siedmiu z 16 wyścigów sezonu 2023/2024, Dennis ma tyle samo punktów, co lider klasyfikacji generalnej Pascal Wehrlein. Jak jednak mówił po sobotnim wyścigu, nie spodziewa się utrzymania takiej sytuacji po kolejnym E-Prix Monako, bowiem jego zespół znacznie odstaje w kwalifikacjach od fabrycznej ekipy Porsche, w której startuje Wehrlein.

Redakcja ŚwiatWyścigów.pl jest na miejscu tego wydarzenia. Jeśli chcesz czytać więcej materiałów prosto z toru, postaw nam kawę!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze