Daruvala zdobywa pierwsze punkty w Formule E

Jehan Daruvala jest jedynym debiutantem w stawce sezonu 2023/2024 Mistrzostw Świata Formuły E. Hindus przełamał się, po raz pierwszy finiszując w punktowanej dziesiątce podczas niedzielnego wyścigu w Misano.

„To oczywiście przyjemne uczucie” – powiedział po zakończeniu rywalizacji. „Czuję, że ten punkt jest nagrodą i będę się nim cieszyć tak długo, jak będę mógł. Wiele trzeba się nauczyć w Formule E i robię to z każdym okrążeniem, zwłaszcza w wyścigach. Myślę, że idę we właściwym kierunku, a ten punkt do miłe uczucie”.

Zapytany przez ŚwiatWyścigów.pl o to, czy weekendy z dwoma wyścigami są szczególnie przydatne w przyspieszeniu nauki, kierowca Maserati MSG Racing odparł: „Tak, na pewno. Zarówno w Rijadzie jak i tutaj, czułem, że w niedzielę mocno się poprawiłem. Z pewnością dzisiaj zespół miał dobrą strategię i dobrze zrealizowaliśmy plan, dzięki czemu zdobyliśmy punkt. Było dobrze”.

Daruvala przyjechał na metę tuż za swoim zespołowym kolegą Maximilianem Güntherem, który później otrzymał jednak 5-sekundową karę za kolizję z Jeanem-Érikiem Vergnem, która promowała jedynego debiutanta w stawce na 9. pozycję.

Redakcja ŚwiatWyścigów.pl jest na miejscu tego wydarzenia. Jeśli chcesz czytać więcej materiałów prosto z toru, postaw nam kawę!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze