Porsche pozostanie w Formule E do 2030 roku

Niemiecki producent Porsche pozostanie w Mistrzostwach Świata Formuły E po wejściu nowej, 4. generacji samochodów w sezonie 2026/2027. Marka ze Stuttgartu wskazuje na związek z rozwojem aut drogowych jako główny powód swojej decyzji.

Porsche niedawno przedłużył swoją współpracę z zespołem Andretti Global na dostawę układów napędowych do sezonu 2025/2026, a teraz poinformowało o swoim dalszym zaangażowaniu w elektryczne wyścigi po tym okresie.

„Od samego początku traktowaliśmy nasze zaangażowanie w Formułę E jako projekt długoterminowy” – powiedział członek rady nadzorczej ds. badań i rozwoju Porsche Michael Steiner. „Ewolucja samochodów wyścigowych pokazuje, jak duży jest potencjał rozwoju w e-mobilności. Chcemy czerpać jeszcze więcej wiedzy z Formuły E, którą możemy przenieść do naszych drogowych samochodów sportowych. Jako jedna z najbardziej konkurencyjnych serii wyścigowych, już teraz przybliża nas do technologicznej doskonałości. Nie możemy doczekać się, aby dalej kształtować mistrzostwa i przyczyniać się do rozwoju e-mobilności”.

Porsche jest trzecim producentem – po Nissanie i Jaguarze – który potwierdził swoją obecność w Formule E do 2030 roku, pomimo że przepisy dotyczące samochodów i układów napędowych czwartej generacji nie są jeszcze sfinalizowane.

Przyszłe samochody Formuły E mogą mieć moc nawet 600 kilowatów – prawie dwa razy tyle, co obecnie – oraz odzyskiwać energię z mocą do 700 kW. Już od przyszłego sezonu 2024/2025 elektryczne bolidy będą miały napęd na cztery koła, choć początkowo będzie on wykorzystywany tylko w wybranych momentach wyścigu.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Porsche

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze