Pięciokrotny mistrz IndyCar dołącza do wirtualnych wyścigów

Aż 29 kierowców weźmie udział w drugiej odsłonie wirtualnych wyścigów IndyCar, która zostanie zorganizowana w najbliższy weekend, aby wypełnić lukę po odwołanym wyścigu na torze Barber Motorsports Park. Wśród trzech nowych zawodników znalazł się pięciokrotny mistrz serii Scott Dixon.

Nowozelandczyk nie uczestniczył w inauguracyjnej rundzie z powodu braku odpowiedniego sprzętu, który nie dotarł do Dixona na czas. W tym czasie zespół Chip Ganassi Racing reprezentowali Marcus Ericsson oraz Felix Rosenqvist, który to zajął drugie miejsce, ustępując na torze Watkins Glen jedynie Sage’owi Karamowi.

Opóźnienia w dostawie sprzętu spowodowały także, że pierwszą rundę opuścił Robert Wickens. Kanadyjczyk będzie korzystać ze zbudowanej specjalnie dla niego kierownicy z ręcznym sterowaniem pedałami, opracowanej przez byłego kierowcę IndyCar Maxa Papisa. Będzie to pierwszy w jakiejkolwiek formie profesjonalny wyścig z udziałem Wickensa, od czasu jego wypadku w 2018 roku, który pozbawił go władzy w nogach.

Do stawki dołączy również Ed Carpenter, który będzie ścigać się na torze drogowym po raz pierwszy od sezonu 2013. Amerykanin będzie ścigać się wraz z Conorem Dalym, który miał zastępować go za kierownicą podczas większości wyścigów tegorocznego cyklu.

Poza tym, na starcie pojawią się wszyscy kierowcy pierwszej rundy nieoficjalnego i niepunktowanego cyklu wirtualnych wyścigów IndyCar. Swoje drugie zwycięstwo będzie próbował odnieść Sage Karam. Sobotni wyścig na dystansie 45 okrążeń zostanie zneutralizowany w okolicach okrążeń 28-31, aby zbić stawkę po zakończeniu wszystkich zjazdów do boksów.

Źródło: indycar.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski
Przemysław Garczyński

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1