Sześciu debiutantów w kolejnym wirtualnym wyścigu IndyCar

Cykl wirtualnych wyścigów serii IndyCar zbliża się już do półmetka. W sobotę 31 kierowców będzie rywalizować podczas trzeciej z sześciu rund, zorganizowanej na replice toru Michigan International Speedway.

Po dwóch rundach zorganizowanych na torach Watkins Glen i Barber Motorsport Park – wygranych przez Sage’a Karama i Scotta McLaughlina – pora na pierwszy owal w kalendarzu. Tor w Michigan o długości 2 mil gościł prawdziwe wyścigi IndyCar do 2007 roku, a ostatnim zwycięzcą jest kończący w tym roku swoją karierę w IndyCar Tony Kanaan.

Zaledwie 0,0595 za Brazylijczykiem finiszował wtedy Marco Andretti, który będzie jednym z pięciu debiutantów w serii wyścigów organizowanej na platformie iRacing. Amerykanin, podobnie jak jego zespołowy kolega Ryan Hunter-Reay, nie dysponował sprzętem pozwalającym na uczestnictwo w wirtualnych zawodach i opuścił w związku z tym dwie pierwsze rundy. W podobnej sytuacji są inni kierowcy IndyCar Max Chilton oraz James Davison, którzy także czekają na swój debiut.

Poza grupą 29 kierowców IndyCar, w stawce znaleźli się także dwaj zawodnicy serii NASCAR. 7-krotny mistrz serii Jimmy Johnson uczestniczył już w dwóch poprzednich wyścigów, z kolei dla dwukrotnego zwycięzcy Daytona 500 Dale’a Earnhardta Jr. będzie to debiut w cyklu IndyCar. Ma on jednak ogromne doświadczenie na platformie iRacing.

Po wygraniu ostatniego wyścigu w Barber, w nieoficjalnej klasyfikacji punktowej prowadzi mistrz serii Supercars Scott McLaughlin. Za jego plecami znajduje się jego zespołowy kolega Will Power, który jako jedyny stanął na podium obu rund. Felix Rosenqvist jest trzeci, natomiast nieukończony wyścig w Barber sprawił, że zwycięzca z Watkins Glen Sage Karam spadł na czwarte miejsce.

Kierowcy będą się ścigać przez 85 okrążeń, co stanowi wyzwanie strategiczne – paliwa w wirtualnych samochodach wystarcza bowiem na około 37 szybkich okrążeń, lecz zespoły mogą próbować przejechać dystans na jednym pit-stopie. Pomoże w tym neutralizacja, zaplanowana po pierwszych 15 okrążeniach.

Sobotni wirtualny wyścig IndyCar zaplanowano na godzinę 20:30 polskiego czasu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski
Przemysław Garczyński

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1