Norris wystartuje w wirtualnym IndyCar

Lando Norris dołączy do zespołu McLaren SP podczas najbliższej rundy wirtualnego cyklu IndyCar Challenge na torze Circuit of the Americas.

Do tej pory gościnne starty w IndyCar Challenge zaliczyła trójka regularnych kierowców NASCAR – w pierwszych dwóch rundach do stawki dołączył 7-krotny mistrz Jimmie Johnson, a później byli to Dale Earnhardt Jr i Kyle Busch. Norris będzie pierwszym etatowym kierowcą Formuły 1, który zmierzy się z gwiazdami IndyCar.

Anglik regularnie startuje w zawodach simracingowych, m.in. w cyklu Wirtualnych Grand Prix, organizowanych przez Formułę 1. Reprezentant McLarena kilkukrotnie nie mógł jednak przystąpić do rywalizacji z powodu problemów z połączeniem.

W początkowych rundach IndyCar Challenge brali udział także Kyle Kirkwood i Scott Speed – ich występy miały jednak charakter zastępczy, bowiem Ryan Hunter-Reay i Marco Andretti nie dysponowali w tym czasie niezbędnym sprzętem.

Runda na torze Circuit of the Americas będzie piątą z sześciu początkowo zaplanowanych w cyklu IndyCar Challenge, a finałowy wyścig odbędzie się na torze, który nie gości obecnie wyścigów IndyCar. Po odniesieniu zwycięstw w dwóch ostatnich startach, na czoło nieoficjalnej tabeli punktowej wysunął się Simon Pagenaud, za którym plasują się Will Power i Scott McLaughlin.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze