Pourchaire zadebiutuje w IndyCar

Théo Pourchaire, urzędujący mistrz Formuły 2, zastąpi w GP Long Beach w McLarenie cały czas kontuzjowanego Davida Maluksa.

Pourchaire w ubiegłym sezonie został mistrzem Formuły 2, wygrywając dwa wyścigi i dziesięciokrotnie stając na podium. W tym roku dzieli obowiązki kierowcy rezerwowego w Sauberze z rywalizacją w japońskiej Super Formule w zespole Impul. Oprócz tego w CV Francuza widnieje, iż jest najmłodszym zwycięzcą wyścigu zarówno w F2, jak i w F3.

Mistrz Formuły 2 nie miałby jednak okazji zadebiutować, gdyby nie to, że początkowo planowana na sześć tygodni przerwa Davida Malukasa przedłuża się. Amerykanin doznał zerwania więzadła w lewym nadgarstku po wypadku na rowerze górskim w drugi weekend lutego. W pierwszych dwóch rundach zastąpił go Callum Ilott, który w St. Petersburgu zajął 13. miejsce, a w Thermal przez kilka okrążeń walczył o wejście do finałowego wyścigu. Tym razem Brytyjczyk nie mógł jednak wskoczyć do kokpitu ze względu na pokrywający się kalendarz z sześciogodzinnym wyścigiem WEC na torze Imola.

„Szkoda, że ​​powrót do zdrowia Davida trwa dłużej, niż wszyscy początkowo przewidywaliśmy” – powiedział Gavin Ward, szef zespołu. „Bardzo blisko współpracuje z trenerem naszego zespołu, ustalając możliwe obecnie ćwiczenia rehabilitacyjne i siłowe, a w międzyczasie zespół wykonał świetną robotę, wspólnie pracując nad zmianami, jakie zaszły od czasu jego kontuzji”.

„Theo może być nieoczekiwanym kierowcą w padoku IndyCar w tym sezonie, ale jesteśmy podekscytowani tym, co może zrobić na torze w Long Beach i jesteśmy wdzięczni Sauberowi za współpracę z nami, by uczynić jego debiut możliwym. Ma mocne CV, zwłaszcza jak na swój młody wiek, i jest chętny do współpracy z nami i poddania swoich umiejętności jazdy w ten weekend”.

„To niesamowita okazja, aby ścigać się z tak legendarnym zespołem w legendarnej serii sportów motorowych, takiej jak IndyCar” – powiedział Pourchaire. „Oglądam IndyCar odkąd byłem małym dzieciakiem i ściganie jest niesamowite. Byłem podekscytowany, że dostałem telefon od zespołu. Jestem wdzięczny, że Zak [Brown], Gavin [Ward] i Tony [Kanaan] pomyśleli o mnie przy tej okazji i za to, że Sauber pozwolił mi wystąpić w Long Beach. Przykro mi również, że ta okazja nadarzyła się, ponieważ David nadal dochodzi do siebie. Nie będzie to łatwe zadanie, ale jestem na to gotowy”.

Zespół nie podjął jeszcze decyzji co do składu na GP Alabamy.

GP Long Beach już w niedzielę o 21:00 czasu polskiego. Relację z występu Pourchaire i całego wyścigu przeczytacie na ŚwiatWyścigów.pl.

Źródło: mclaren.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze