Chadwick ponownie będzie bronić tytułu W Series

Aktualna mistrzyni W Series Jamie Chadwick powróci do serii, aby powalczyć o trzeci już tytuł, reprezentując barwy nowego zespołu założonego przez Caitlyn Jenner.

Podwójna mistrzyni, Chadwick, która w ciągu dwóch sezonów mistrzostw wygrała 6-krotnie, a w 14. startach tylko dwa razy nie znalazła się na podium, przejdzie z Veloce Racing do nowej ekipy założonej przez mistrzynię olimpijską Jenner. Chadwick pokonała Alice Powell w walce o tytuł W Series sezonu 2021 po zaciętych mistrzostwach.

Jest to dość zaskakujący ruch ze strony Chadwick, która stwierdziła kilka miesięcy temu, że nie zamierza już wrócić do serii. Koniec końców nadal będzie startować w kobiecych mistrzostwach i powalczy o trzeci tytuł: „Jestem naprawdę podekscytowana, że wracam do W Series, aby bronić mojego tytułu. Zapytanie o powrót ze strony Jenner Racing to okazja, nad którą nie zastanawiałam się długo. Razem skupiamy się na tym, aby zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby zdobyć trzeci tytuł. Rozmawiałam z Caitlyn Jenner i jej wizja zespołu jest niesamowita. Nie mam żadnych wątpliwości, że pomoże mi ona przenieść moją karierę na wyższy poziom i otworzy przede mną drzwi na arenie międzynarodowej”.

„To będzie dla mnie ważny rok rozwoju. Planuję realizować program wyścigowy w seriach towarzyszących i nie ukrywam, że chcę startować w F3 i F2. Ale czas jest wszystkim, a możliwość, jaką daje mi W Series, aby zdobyć więcej doświadczenia na światowej klasy torach, jest kluczowym krokiem na mojej drodze do startów w F1. Chciałbym podziękować W Series za nieustające wsparcie i nie mogę się doczekać rozpoczęcia trzeciego sezonu w Miami”.

Tegoroczny sezon W Series składać się będzie z ośmiu rund, a same mistrzostwa – podobnie jak rok temu – będą towarzyszyć Formule 1. Pierwszy wyścig sezonu odbędzie się 8 maja w Miami.

Źródło: wseries.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze