Chadwick wygrywa pierwszy wyścig w sezonie 2022 W Series

Jamie Chadwick wygrała inauguracyjny wyścig sezonu 2022 W Series na torze w Miami. Drugą pozycje zajęła Marta Garcia, a na najniższym stopniu podium stanęła Jessica Hawkins.  

Fatalny start zaliczyła zwyciężczyni kwalifikacji Nerea Martí, która miała problem ze startem i pozostała w polu startowym. Podobny problem miała Alice Powell, szczęśliwie jednak nie doszło do kolizji.

Niestety dla Powell, nie był to jedyny problem. Na pierwszym okrążeniu uderzyła w barierki i rozbiła swój samochód, co spowodowało wyjazd na tor samochodu bezpieczeństwa. Na starcie prowadzenie objęła Chadwick. Za nią była Emma Kimiläinen i Fabienne Wohlwend.

Uprzątnięcie samochodu Powell trwało długo i ostatecznie wywieszono czerwone flagi, a czas sesji wstrzymano.  

Rywalizację wznowiono na półmetku sesji. Podczas restartu pierwsza trójka utrzymała swoje pozycje. Chadwick i Kimiläinen dość szybko odjechały na ponad dwie sekundy. Zawodniczki cortDAO – Wohlwend i Belén García – zacięcie walczyły o trzecie miejsce prawie tracąc swoją pozycję na rzecz piątej Jessiki Hawkins. Ostatecznie to Garcia przebiła się na trzecią pozycję.

Podczas walki o pierwszą pozycję pomiędzy Chadwick a Kimiläinen doszło pomiędzy nimi do niewielkiego kontaktu, jednak nie wpłynęło to na osiągi ich samochodów. Dużo działo się za to w środku stawki. Zawodniczki wielokrotnie wymieniały się pozycjami co doprowadziło do kraksy Abbie Eaton i Wohlwend.

Zamieszanie wykorzystała Kimiläinen, która wyprzedziła Chadwick przesuwając się na pozycję lidera. Kolizja Eaton i Wohlwend spowodowała wyjazd samochodu bezpieczeństwa.

Po zakończeniu neutralizacji zawodniczkom pozostało do przejechanie jedno okrążenie. Kimiläinen przestrzeliła pierwszy zakręt spadając na trzecie miejsce a prowadzenie objęła Chadwick. W samej końcówce wyścigu doszło do kontaktu pomiędzy Garcią a Kimiläinen, przez co Finka spadła na ostatnią pozycję.

Chadwick nie oddała już swojej pierwszej pozycji i zakończyła zmagania na pierwszej pozycji. Drugie miejsce zajęła Garcia a na trzecim miejscu uplasowała się Hawkins. Czwarta dojechała Beitske Visser, a zaraz za nią Abbi Pulling. Szósta była Bruna Tomasella, a pierwszą dziesiątkę uzupełniły Nerea Martí, Belén García i Sarah Moore.

PNrKierowcaZespółRezultat
155
Jamie Chadwick
Jenner Racing13 okr.
219
Marta García
CortDAO W Series Team+ 3,123
321
Jessica Hawkins
Click2Drive Bristol Street Motors W Series Team+ 3,294
495
Beitske Visser
Sirin Racing+ 3,385
549
Abbi Pulling
Racing X+ 4,404
697
Bruna Tomaselli
Racing X+ 6,264
78
Chloe Chambers
Jenner Racing+ 6,709
832
Nerea Martí
Quantfury W Series Team+ 7,201
922
Belén García
Quantfury W Series Team+ 7,572
1026
Sarah Moore
Scuderia W+ 7,722
119
Bianca Bustamante
W Series Academy+ 8,254
124
Emely de Heus
Sirin Racing+ 10,511
1310
Juju Noda
W Series Academy+ 13,662
1463
Tereza Bábíčková
Puma W Series Team+ 15,137
157
Emma Kimiläinen
Puma W Series Team+ 53,950
NSK5
Fabienne Wohlwend
CortDAO W Series Team
NSK44
Abbie Eaton
Scuderia W
NSK27
Alice Powell
Click2Drive Bristol Street Motors W Series Team

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze