Kolejne zwycięstwo Chadwick w W Series

Jamie Chadwick, pomimo kary którą otrzymała w kwalifikacjach, zdołała wyjść na prowadzenie, a następnie dowieźć je do końca wyścigu, wygrywając  po raz piąty w sezonie. Drugie miejsce zajęła Belén Garcia, a na najniższym stopniu podium stanęła Nerea Martí.

Chadwick otrzymała karę cofnięcia o dwa miejsca na starcie do wyścigu za najechanie na białą linię przy wyjeździe z alei serwisowej w trakcie kwalifikacji. Sprawiło to, że Brytyjka startowała z trzeciego miejsca. Pierwszy rząd na starcie zajęły Beistke Visser oraz Nerea Martí.

Martí oraz Marta Garcia zaliczyły dość słaby start, przez co na starcie wyścigu było dość ciasno. Doszło wówczas do kolizji z udziałem Abbie Eaton. Kolizja wyglądała bardzo groźnie, ponieważ bolid Brytyjki pobiło i był bliski przekoziołkowania. Na szczęście jednak, bolid wrócił na koła, a Eaton nie doznała żadnych obrażeń.

Świetnie wystartowała Chadwick, która już na pierwszym okrążeniu odrobiła dwie pozycje i wysunęła się na prowadzenie. Na tor wyjechał jednak samochód bezpieczeństwa, ponieważ samochód Eaton zatrzymał się na torze.

Rywalizacja została wznowiona na 22 minuty przed zakończeniem wyścigu. Chadwick pewnie przeprowadziła restart pozostając na prowadzeniu i dość szybko odjeżdżając rywalkom. Visser utrzymała się na drugiej pozycji, a za nią podążała Belén Garcia.

Już na pierwszym okrążeniu po restarcie doszło do kolejnej kolizji, tym razem z udziałem Chloe Chambers oraz Emely De Heus. Kraksa doprowadziła do wycofania się zawodniczki Jenner Racing z wyścigu, a Holenderka została ukarana karą 10 sekund postoju w boksie. Na tor ponownie wyjechał samochód bezpieczeństwa.

Po zakończeniu drugiej neutralizacji, zawodniczkom pozostało 14 minut ścigania. Chadwick ponownie pewnie przeprowadziła restart i ponownie pozostała na prowadzeniu, jednak po świetnej walce Belén Garcia wyprzedziła Visser i przesunęła się na drugie miejsce.

Świetnie walczyły również zawodniczki CortDAO – Marta Garcia oraz Fabienne Wohlwend - z której zwycięsko wyszła ta druga i kontynuowała zmagania na szóstej pozycji.

Visser tymczasem popełniła błąd szeroko wyjeżdżając w zakręcie 11. tracąc trzecią pozycję na rzecz Martí. Chadwick miała wówczas 2 sekundy przewagi i cały czas wykręcała najszybsze okrążenia wyścigu.

Zawodniczki CortDAO ponownie zaczęły międzyzespołową rywalizację, z której ponownie zwycięsko wyszła Wohlwend. Do akcji włączyła się również Pulling, która zaczęła atakować Martę Garcię. Hiszpanka broniła się świetnie, a ich walkę wykorzystała Sarah Moore, która wyprzedziła Pulling i wskoczyła na ósme miejsce.

Marta Garcia nie odpuściła i ponownie zaatakowała koleżankę z zespołu. Zawodniczka z Lichtensteinu broniła się niesamowicie, jednak ataki Garcii były równie świetne. Ostatecznie trzecia próba okazała się skuteczna i Hiszpanka wyprzedziła Wohlwend przesuwając się na szóstą pozycję.

Chadwick pewnie wygrała piaty wyścig w sezonie wciąż pozostając jedyną zwyciężczynią W Series w tym sezonie. Na drugim miejscu dojechała Belén Garcia, a trzecia była Nerea Martí. Czwarta dojechała Visser, a piąta Alice Powell. Szósta dojechała Marta Garcia a za nią Wohlwend. Pierwszą dziesiątkę uzupełniły Moore, Pulling oraz Jessica Hawkins.

Kolejna runda W Series odbędzie się w dniach 29-31 lipca na torze Hungaroring.

PNrKierowcaZespółRezultat
155
Jamie Chadwick
Jenner Racing13 okr.
222
Belén García
Quantfury W Series Team+ 2,339
332
Nerea Martí
Quantfury W Series Team+ 3,582
495
Beitske Visser
Sirin Racing+ 5,321
527
Alice Powell
Click2Drive Bristol Street Motors W Series Team+ 6,868
619
Marta García
CortDAO W Series Team+ 11,113
75
Fabienne Wohlwend
CortDAO W Series Team+ 12,018
826
Sarah Moore
Scuderia W+ 12,479
949
Abbi Pulling
Racing X+ 12,837
1021
Jessica Hawkins
Click2Drive Bristol Street Motors W Series Team+ 13,735
1197
Bruna Tomaselli
Racing X+ 14,722
127
Emma Kimiläinen
Puma W Series Team+ 16,549
1310
Juju Noda
W Series Academy+ 17,188
1463
Tereza Bábíčková
Puma W Series Team+ 22,502
159
Bianca Bustamante
W Series Academy+ 24,295
164
Emely de Heus
Sirin Racing+ 1:01,001
NSK8
Chloe Chambers
Jenner Racing
NSK44
Abbie Eaton
Scuderia W

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze