W Series nie ukończy sezonu 2022. Chadwick mistrzynią W Series

W Series w poniedziałek wieczorem ogłosiło, że sezon 2022 nie zakończy się według planu, a wyścig w Singapurze był ostatnią rundą sezonu. Jednocześnie, po raz trzeci w historii, mistrzynią serii została Jamie Chadwick.

Po rywalizacji na torze Marina Bay, seria planowała pojechać do Austin, a następnie zakończyć sezon 30 października dwoma wyścigami w Meksyku. Jak przekazała jednak szefowa W Series Catherine Bond Muir, trzy ostatnie wyścigi nie odbędą się. Jak wskazuje, powodem takiej decyzji są problemy finansowe.

„Z wielkim smutkiem i frustracją ogłaszamy, że wyścigi w Austin oraz Meksyku, na które tak długo czekaliśmy nie odbędą się” -  przekazała Bond Muir cytowana w oświadczeniu prasowym. „To jest dopiero nasz trzeci sezon i zawsze ciężko pracowaliśmy, żeby zapewnić regularne finansowanie oraz rozwój naszego biznesu, jednak przez nieprzewidziane sytuacje, które są poza naszą kontrolą, nie otrzymaliśmy należnych nam środków”.

"Zostaliśmy zmuszeni, do podjęcia przykrej decyzji o nieukończeniu kalendarza według planu. Chcemy podziękować Circuit of the Americas, oraz Autódromo Hermanos Rodríguez's Grupo CIE za wsparcie, oraz chcieliśmy bardzo przeprosić zarówno ich, jak i fanów za to, że nie będziemy w stanie powrócić w tym roku do ścigania”.

Pomimo problemów finansowych, o których już pod koniec września informował brytyjski dziennik "The Telegraph", Bond Muir pozytywnie patrzy w przyszłość mając nadzieję, że seria powróci do ścigania w przyszłym roku.

"Pracowaliśmy ciężko, żeby zapewnić sobie odpowiednią ilość środków do ukończenia sezonu. Niestety, okazało się, że zdobycie tylu funduszy w takim czasie, po utracie ważnego kontraktu, oraz z powodu sytuacji na świecie, jest niemożliwe. Pomimo, że jesteśmy bardzo zawiedzeni, musieliśmy podjąć tą decyzję mając na myśli przyszłość W Series" – zaznacza Bond Muir

„Powszechnie wiadomo, że kobiecy sport otrzymuje znacznie mniej funduszy niż męski, a W Series nie jest wyjątkiem. Jesteśmy bardzo wdzięczni za pomoc oraz wsparcie, które nas napędza, oraz daje nam nadzieję, żeby pozytywnie patrzeć na sezon 2023 i jeszcze dalej” – podsumowała Francuska.

Przedwczesny koniec sezonu oznacza również, że po raz trzeci w historii mistrzynią serii została Chadwick. Brytyjka wygrała w tym sezonie pięć z siedmiu wyścigów i zakończyła sezon z rekordową przewagą 50 punktów, zdobywając ich aż 143. Chadwick pozostaje jedyną dotychczas mistrzynią W Series.

Źródło: informacja prasowa W Series

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze