Zespół motocrossowy Räikkönena zyskał status fabryczny

Mistrz świata Formuły 1 z sezonu 2007 Kimi Räikkönen, który wraz z sezonem 2021 zakończył swoją przygodę z serią, będzie teraz stać na czele fabrycznego zespołu motocrossowego Kawasaki Racing Team.

Marc Márquez wystąpi w testach na torze Sepang

Zespół Repsol Honda potwierdził, że ich zawodnik Marc Márquez dostał pozwolenie od lekarzy na pojawienie się w testach w Malezji po tym, jak proces leczenia diplopii przyniósł oczekiwane rezultaty.

Operacja Gardnera na dwa tygodnie przed testami w Malezji

Remy Gardner, debiutant w klasie MotoGP i zawodnik zespołu Tech3 Racing poinformował, że przeszedł operacje nadgarstka po upadku podczas treningu na torze motocrossowym. Nie jest pewny fakt pojawienia się aktualnego mistrza świata Moto2 na testach w Malezji.

Marc Márquez wraca do treningów

Zespół Repsol Honda poinformował, że ich zawodnik Marc Márquez po trzech miesiącach od upadku podczas treningu, ponownie usiadł na motocyklu i ćwiczył na torze motocrossowym. Dodatkowo Hiszpan, wbrew wcześniejszym zapowiedziom, pojawił się na spotkaniu z dziennikarzami organizowanym przez HRC.

Postęp w leczeniu diplopii u Marca Márqueza

Fabryczny zespół Hondy w Motocyklowych Mistrzostwach Świata MotoGP poinformował, że sytuacja zdrowotna Marca Márqueza zmierza ku lepszemu. Wyniki kontroli przeprowadzonej po dwóch miesiącach leczenia epizodu diplopii były korzystne.

Francesco Guidotti nowym menadżerem fabrycznego zespołu KTM

KTM Factory Racing pointował, że Francesco Guidotti obejmie stery ich zespołu w MotoGP po zakończeniu współpracy z Mike’m Leitnerem z powodu słabych wyników. Guidotti pracował dla austriackiego producenta w latach 2006-2009, aby potem odejść do WorldSBK. Następnie wrócił do MotoGP i zarządzał ekipą Pramac Racing.

Osiągnięte cele - droga Quartararo do mistrzostwa

Fabio Quartararo w końcu spełnił swoje marzenie i został mistrzem świata MotoGP w swoim trzecim sezonie startów w klasie królewskiej. Droga Francuza do korony była jednak ciężka – porównania do Marca Márqueza, gorsze wyniki, a potem odrodzenie na motocyklu najwyższej klasy. Chłopak z Nicei mógł zostać mistrzem już w sezonie 2020, lecz druga część roku szła mu zdecydowanie gorzej – zdecydował się po tym na pracę z psychologiem i przewrót w myśleniu. Oto jak wyglądała droga El Diablo do korony mistrza.

Quartararo: Nigdy nie tracę wiary

Fabio Quartararo w tym sezonie został pierwszym w historii francuskim mistrzem świata MotoGP, przypieczętowując tytuł na torze Misano. Jak powiedział, jazda w fabrycznym zespole Yamahy to wielka odpowiedzialność, a jego trudne momenty w niższych kategoriach sprawiły, że został mistrzem.

Amazon Prime stworzył serial dokumentalny o MotoGP

Choć pierwsze informacje o serialu Amazon Prime dotyczącego Motocyklowych Mistrzostwach Świata pojawiały się już na początku sezonu, Dorna dopiero teraz, pod koniec listopada, potwierdziła te doniesienia i poinformował, że dokument będzie miał premierę w 2022 roku.

MotoGP przejdzie na w pełni zrównoważone paliwo od 2027 roku

MotoGP ogłosiło, że wprowadzi częściowo zrównoważone paliwo od sezonu 2024, a celem będzie przejście na w pełni zrównoważone rozwiązanie od 2027 roku.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league