Biesiekirski wciąż przyspiesza w Barcelonie

19-letni Piotr Biesiekirski zakwalifikował się do wyścigu motocyklowych mistrzostw świata Moto2 o Grand Prix Katalonii na trzydziestej pozycji, ponownie poprawiając czasy i zbliżając się do dużo bardziej doświadczonych rywali.

Względem piątkowych treningów młody zawodnik ekipy RW Racing GP poprawił swoje czasy okrążeń o ponad sekundę, kończąc sesję kwalifikacyjną na wymagającym Circuit de Barcelona-Catalunya z czasem 1:45.679.

Strata Biesiekirskiego do zdobywcy pole position i nowego rekordu toru wyniosła zaledwie 2,3 sekundy, a do przedostatniego rywala jedynie 0,3 sekundy.

W niedzielę rano zawodników MŚ Moto2 czeka jeszcze 20-minutowa rozgrzewka a następnie liczący 22 okrążenia wyścig, który rozpocznie się o godzinie 13:20.

Piotr Biesiekirski: „Jestem bardzo zadowolony z dzisiejszych postępów i całego weekendu. Coraz lepiej rozumiem motocykl i przyspieszam, podczas gdy zespół bardzo mi pomaga i nie nakłada na mnie żadnej presji. Myślę, że jesteśmy gotowi na jutrzejszy wyścig. Będzie z pewnością bardzo trudny, bo tor w Barcelonie na dłuższym dystansie jest bardzo wymagający fizycznie. Chciałbym dobrze wystartować, utrzymać się w grupie i spróbować nawiązać walkę w pierwszej połowie wyścigu. Jeśli to się nie uda, chciałbym przynajmniej dojechać do mety mając rywali w zasięgu wzroku. Najważniejsze jest jednak kontynuowanie naszych wspólnych postępów i zbieranie doświadczenia w moim zaledwie drugim starcie w mistrzostwach świata”.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league