RIDE 4 wjeżdża na PS4, Xbox One i PC

Milestone z radością ogłasza, że RIDE 4, najnowsza część uznanej serii gier o wyścigach motocyklowych, jest już dziś dostępna na platformy PlayStation®4, Xbox One, oraz PC.

RIDE 4 pojawi się też na nadchodzących konsolach PlayStation®5 i Xbox Series X już 21 stycznia. Nabywcy wersji na PlayStation®4 będą mogli za darmo zaktualizować swoją grę oraz wszystkie już kupione DLC do wersji na PS5 do 30 kwietnia 2021. Właściciele wersji na Xbox One będą mogli pobrać wersję na Xbox Series X bez dodatkowych kosztów dzięki usłudze Smart Delivery.

Dzięki rewolucyjnemu poziomowi odwzorowania rzeczywistości, RIDE 4 powoła do życia realistyczne repliki najbardziej znanych motocykli. Wszystkie modele w grze stworzono od samego początku, z wykorzystaniem CADa i trójwymiarowych skanów rzeczywistych pojazdów, aby oddać autentyczność nawet najrzadszych i najbardziej ekskluzywnych motocykli. Każdy detal został oddany z niesamowitą starannością - nawet kokpit, zarówno w kwestii designu, jak i dynamicznych elementów. Dane na desce rozdzielczej zmieniają się w czasie rzeczywistym: prędkość, temperatura, kontrola trakcji… Nawet poziom oleju wibruje w zależności od ruchów pojazdu. RIDE 4 to list miłosny od miłośników motocykli do również kochających ich fanów. Nawet tory wyścigowe, te najbardziej znane i kultowe, zostały pieczołowicie odwzorowane dzięki skanom laserowym i dronom!

RIDE 4 zawiera odświeżony tryb kariery, zabierający cię na serię wyzwań dookoła świata, zakończoną Mistrzostwami, gdzie zmierzysz się z najmocniejszymi motocyklami i weźmiesz udział w zupełnie nowym trybie Endurance, najcięższym wyzwaniu, któremu podołają tylko najlepsi z najlepszych. Ten świeży tryb pozwolił zespołowi Milestone wskoczyć na całkowicie niespotykany poziom realizmu ze zmieniającym się światłem i warunkami pogodowymi, oraz pit stopami na wymianę opon i tankowanie. Gdy konkurencja robi się zbyt ostra, strategia będzie kluczem do sukcesu! A żeby było jeszcze bardziej wyjątkowo, dostaniesz do dyspozycji różne narzędzia, dzięki którym stworzysz wymarzony motocykl i strój do jazdy, a także przemodelujesz dużo części swojego pojazdu. Edytor motocykli zawiera system warstw, pozwalający namalować co zechcesz na motocyklu - jedyną granicą jest twoja wyobraźnia! A po raz pierwszy w serii, edytor kasku i kombinezonu pozwoli ci jeszcze bardziej dostosować swoją postać. Wszystkim co stworzysz możesz się potem podzielić w sieci, żeby twoi przyjaciele i społeczność graczy na całym świecie również mogła je wykorzystać.

Dotarcie na szczyt tabeli wyników w RIDE 4 nie będzie łatwe - a to za sprawą nowatorskiej technologii A.N.N.A., czyli Artificial Neural Network Agent - Imitacji Agenta Sieci Neuronowej, rewolucyjnej sztucznej inteligencji opartej na sieciach neuronowych, stwarzającej wyzwanie dla graczy na niesamowitym poziomie, ze sprytniejszymi i szybszymi przeciwnikami.

Tryb sieciowy od teraz oferuje dedykowane serwery, dzięki czemu gra będzie płynna i satysfakcjonująca, a ty skupisz się na tym, co najważniejsze: zwycięstwie!

Yamaha Motor, główny partner Milestone przy RIDE 4, to kultowy i znany już na kartach historii producent motocykli z długą tradycją i osiągnięciami. Ich podstawowe wartości: innowacja, ekscytacja, pewność siebie i emocje, oraz bliskie więzi z klientami, bardzo dobrze oddają wizję firmy Milestone w tworzeniu RIDE 4, gdzie gracze na całym świecie doświadczą autentycznych i zapierających dech w piersiach emocji.

Paolo Pavesio, Marketing and Motorsport Director w Yamaha Motor Europe, skomentował: „Wyścigi i adrenalinę Yamaha ma w genach od założenia 65 lat temu. Dlatego nasze partnerstwo z Milestone, jedną z największych globalnie marek w przemyśle gier motocyklowych, było rzeczą naturalną. Zawsze chcemy dawać naszym klientom i wszystkim miłośnikom motocykli ekscytację i emocje, doskonale wiedząc, co ich porusza. Razem z Milestone i RIDE 4 wprowadzamy innowację do naszego podejścia, wychodząc naprzeciw nowym fanom, którzy podzielają naszą pasję do motocykli, zarówno w prawdziwym, jak i wirtualnym świecie. Ta miłość jest jedna i witamy wszystkich w naszej rodzinie. Przewodząc rozkwitającemu światu esportu, przenosimy nasze zaangażowanie w świat gier na nowy poziom z RIDE 4 i różnymi aktywnościami zaplanowanymi na następny rok, zarówno w sieci jak i poza nią”.

Drugim partnerem Milestone jest Bridgestone, największy na świecie producent opon. Nico Thuy, Head of Motorcycle Business w Bridgestone EMIA, skomentował: „Jako globalny lider mobilności z ogromnym portfolio najlepszych produktów i rozwiązań, w tym wysokiej klasy oponami motocyklowymi, uznaliśmy, że debiut w świecie wirtualnej rozrywki dzięki partnerstwu z Milestone, uznanym liderem symulacji jednośladów, będzie do nas pasował. Zawsze poszukujemy świeżych sposobów na dotarcie do naszych klientów oraz interakcję ze społecznością fanów motocykli, oraz jednocześnie okazji do zaprezentowania jakości naszych produktów. Obecność w grze RIDE 4 daje nam właśnie taką, unikalną, możliwość”.

Gra RIDE 4 jest od dziś dostępna w sprzedaży na platformy PlayStation®4, Xbox One, oraz PC.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze