Alex Márquez wygrywa w wirtualnym wyścigu MotoGP

Czekający na swój debiut w motocyklowych mistrzostwach świata MotoGP Alex Márquez pokonał dziewięciu swoich przyszłych rywali w grze komputerowej, podczas zorganizowanego przez serię wirtualnego wyścigu na torze Mugello.

Aktualny mistrz Moto2 zaliczył udany start z czwartej pozycji i ominął chaos, jaki miał miejsce na starcie po tym, jak zdobywca pole position Fabio Quartararo zderzył się z Maverickiem Viñalesem. Reprezentant Hondy musiał następnie zmierzyć się z Francesco Bagnaią w długim i zaciętym pojedynku, w którym zmiany pozycji następowały niemal w każdym zakręcie.

Márquez ostatecznie wyszedł zwycięsko z pojedynku, po tym jak Bagnaia popełnił błąd i wywrócił swój motocykl. Włoch dojechał jednak na drugiej pozycji, przed Viñalesem. Quartararo zajął czwarte miejsce, przed aktualnym mistrzem świata Markiem Márquezem.

„Jestem bardzo zadowolony” – powiedział zwycięzca. „Wiedziałem, że nie jestem najszybszy, zwłaszcza na pojedynczym okrążeniu, więc moim celem było zachowanie równego tempa. Miałem fajną walkę z Pecco na pierwszych okrążeniach, zanim rozbił się w Arrabbiata. Nie mogę doczekać się kolejnego wyścigu. Powiem Dornie, że chcę powtórki, ale niech uprzedzą nas trochę wcześniej – miałem tylko kilka dni na przygotowania, lepiej byłoby mieć tydzień”.

Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze