Alex Márquez wygrywa w wirtualnym wyścigu MotoGP

Czekający na swój debiut w motocyklowych mistrzostwach świata MotoGP Alex Márquez pokonał dziewięciu swoich przyszłych rywali w grze komputerowej, podczas zorganizowanego przez serię wirtualnego wyścigu na torze Mugello.

Aktualny mistrz Moto2 zaliczył udany start z czwartej pozycji i ominął chaos, jaki miał miejsce na starcie po tym, jak zdobywca pole position Fabio Quartararo zderzył się z Maverickiem Viñalesem. Reprezentant Hondy musiał następnie zmierzyć się z Francesco Bagnaią w długim i zaciętym pojedynku, w którym zmiany pozycji następowały niemal w każdym zakręcie.

Márquez ostatecznie wyszedł zwycięsko z pojedynku, po tym jak Bagnaia popełnił błąd i wywrócił swój motocykl. Włoch dojechał jednak na drugiej pozycji, przed Viñalesem. Quartararo zajął czwarte miejsce, przed aktualnym mistrzem świata Markiem Márquezem.

„Jestem bardzo zadowolony” – powiedział zwycięzca. „Wiedziałem, że nie jestem najszybszy, zwłaszcza na pojedynczym okrążeniu, więc moim celem było zachowanie równego tempa. Miałem fajną walkę z Pecco na pierwszych okrążeniach, zanim rozbił się w Arrabbiata. Nie mogę doczekać się kolejnego wyścigu. Powiem Dornie, że chcę powtórki, ale niech uprzedzą nas trochę wcześniej – miałem tylko kilka dni na przygotowania, lepiej byłoby mieć tydzień”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski
Przemysław Garczyński

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1