Dorna: Wyścigi są naszym priorytetem na 2020

Promotor Motocyklowych Mistrzostw Świata MotoGP wydał oświadczenie, w którym podkreśla zamiar zorganizowania sezonu 2020, pomimo trudności związanych z pandemią koronawirusa.

„Pandemia koronawirusa trwa i już doprowadziła do zmian w kalendarzu na sezon 2020, wliczając przekładanie lub zmiany terminów części wydarzeń” – czytamy w oświadczeniu. „W obliczu niewiadomych, Dorna Sports chce podkreślić, że wyścigi są naszym priorytetem na 2020 rok”.

„Pozostajemy w ciągłym dialogu z FIM, IRTA, MSMA oraz promotorami wyścigów. Monitorujemy sytuację i celem dla wszystkich jest zacząć ścigać się jak najszybciej, gdy tylko będzie to bezpieczne. Skupiamy się na staraniach w tym, by rozegrać sezon z jak największą liczbą wyścigów i zakończyć go w granicach roku kalendarzowego. Za każdym razem będziemy jednak działać zgodnie z wytycznymi oraz sugestiami władz i organizacji zdrowia”.

„Jeżeli pandemia będzie wstrzymywać nasze życie oraz sport na dłużej niż ktokolwiek jest w stanie przewidzieć i ograniczenia w przemieszczeniu się nadal będą obowiązywać, dopiero wtedy, w ostateczności, Dorna Sports rozważy rozmowy z FIM, IRTA i MSMA w sprawie odwołania sezonu 2020”.

„Priorytetem dla wszystkich zaangażowanych stron jest się ścigać w bezpiecznych warunkach i dać fanom to, co kochają – wyścigi motocyklowe”.

Źródło: motogp.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze