Odwołano motocyklowe Grand Prix Tajlandii

Tegoroczny wyścig MotoGP o Grand Prix Tajlandii został odwołany po raz drugi z rzędu z powodu pandemii COVID-19.

Wcześniej włodarze MotoGP, podobnie jak w przypadku Formuły 1, poinformowali o odwołaniu Grand Prix Australii. Wyścig MotoGP na Phillip Island zostanie zastąpiony drugą rundą w Portugalii na torze Portimao 7 listopada. Ponadto w wyniku tych zmian, Grand Prix Malezji zostało przesunięte na tydzień po zmaganiach w Tajlandii, aby następnie zakończyć sezon w Europie.

W środę potwierdzono jednak, że GP Tajlandii, które pierwotnie było zaplanowane na 17 października, nie odbędzie się już drugi rok z rzędu. Dorna Sports poinformowała również, że rozważane są opcje dotyczące zastępstwa, a zaktualizowany harmonogram tegorocznego sezonu Motocyklowych Mistrzostw Świata zostanie opublikowany w najbliższym czasie.

„FIM, IRTA oraz Dorna Sports z przykrością ogłaszają odwołanie Grand Prix Tajlandii, które miało odbyć się na torze Chang International Circuit w dniach 15-17 października” – czytamy w oświadczeniu MotoGP.

„Pomimo najlepszych starań wszystkich zaangażowanych stron, trwająca pandemia COVID-19 i wynikające z niej ograniczenia zmusiły do odwołania wydarzenia. Motocyklowe Mistrzostwa Świata nie mogą doczekać się powrotu do pełnych pasji kibiców w Buriram w 2022 roku. Obecnie rozważana jest organizacja wyścigu zastępczego, a wszelkie informacje tego dotyczące zostaną opublikowane możliwie najszybciej”.

MotoGP może rozważyć organizację czwartego już w tym sezonie podwójnego wyścigu w tym samym kraju w celu wypełnienia kalendarza. Tegoroczny sezon rozpoczął się dwoma odsłonami w Katarze, zaś po wakacyjnej przerwie zawodnicy powrócą na dwa wyścigi w Austrii na Red Bull Ringu. Dodatkowo Portugalia, która gościła u siebie MotoGP w połowie kwietnia, także będzie organizatorem drugiego wyścigu w listopadzie. Sporo znaków zapytania widnieje również przy rundzie w Argentynie, która została przesunięta na inny termin – wiele jednak wskazuje na to, że także zostanie odwołana. Jak dotąd oficjalnie zrezygnowano z wyścigów w Finlandii, Japonii, Australii oraz Tajlandii.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze