Crutchlow zastąpi kontuzjowanego Morbidelliego w MotoGP

Cal Crutchlow zastąpi kontuzjowanego Franco Morbidelliego podczas trzech nadchodzących wyścigów Motocyklowych Mistrzostw Świata MotoGP. Etatowy zawodnik Sepang Racing Team nadal leczy kontuzję lewego kolana.

Brytyjczyk, który obecnie jest zawodnikiem testowym i rozwojowym, pojedzie w trzech wyścigach: w Grand Prix Styrii, Grand Prix Austrii oraz w domowym Grand Prix Wielkiej Brytanii. O wspólnej decyzji Yamahy i zespołu satelickiego poinformował Razlan Razali, szef ekipy SRT.

„Po przeanalizowaniu wszystkich opcji, podjęliśmy wspólną decyzję pomiędzy Yamahą a nami, aby poprosić Cala Cruchlowa o zastąpienie Franco, który będzie w tym czasie wracać do zdrowia po operacji” – wyjaśnił Razali. „Cal jest wiarygodnym i doświadczonym zawodnikiem, który obecnie jest zawodnikiem testowym Yamahy. Jako niezależny zespół, możemy w tym miejscu pomóc Yamasze. Cal będzie w stanie zebrać kilometry na naszej M1, co powinno mu pomóc w testach i pracach rozwojowych. Cal zastąpi Franco podczas trzech kolejnych wyścigów i nie mamy dla niego realnych celów, jeżeli chodzi o wyniki. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby go wesprzeć i sprawić, aby czuł się dobrze w zespole. Zna już niektóre kluczowe osoby w zespole, co pomaga i jestem pewien, że jest gotowy na to wyzwanie”.

Crutchlow cieszy się z powrotu do stawki MotoGP, ale doskonale zdaje sobie sprawę, że trzy wyścigi to za mało, aby liczyć na wysokie pozycje czy punkty: „Wspaniale jest wrócić w tym roku do Yamahy jako oficjalny zawodnik testowy i móc wkroczyć do akcji w razie potrzeby, co jest dobre z każdej strony. Nie mogę się doczekać startu z Yamahą podczas tych trzech wyścigów. Oczywiście, to nie są najlepsze okoliczności i życzę Franco szybkiego powrotu do zdrowia i mam nadzieję, że po operacji kolana wróci silniejszy niż przed operacją. Jestem pewien, że tak się stanie, ponieważ przez ostatnie dwa lata jeździł fantastycznie”.

„Myślę, że trudno jest ustalić cele na te trzy wyścigi. Bardziej będzie chodziło o zrozumienie motocykla, ponieważ w tym roku miałem ograniczoną liczbę dni testowych. Dobrą rzeczą jest to, że będę mógł porównać motocykle [fabryczną Yamahę z Yamahą SRT] i powinienem być wstanie zebrać dużo informacji dla Yamahy. To trochę jak rzucenie się na głęboką wodę, ponieważ klasa MotoGP jest bardzo konkurencyjna, ale naprawdę nie mogę się tego doczekać i dobrze wrócić na pola startowe. Nie mogę się doczekać spotkania z całym zespołem w Austrii, ale będą tam znajome twarze jak Wilco Zeelenberg, który był moim szefem zespołu w Supersportach w sezonie 2009 i ścigałem się przeciwko Johanowi Stigefeltowi kilka lat temu, więc to będzie przyjemność wrócić do nich”.

Grand Prix Styrii zostanie rozegrane za dwa tygodnie, w dniach 6-8 sierpnia.

Źródło: sepangracingteam.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze