Maverick Viñales zawodnikiem Aprilii w 2022 roku

Aprilia potwierdziła podpisanie kontraktu z Maverickiem Viñalesem na 2022 rok. Hiszpan dołączy do Aleixa Espargaró i po raz kolejny będzie z nim tworzyć duet po tym jak byli zespołowymi kolegami w Suzuki.

Maverick Viñales, który w ubiegłym tygodniu został zawieszony przez Yamahę zastąpi na motocyklu Aprilii Lorenzo Savadoriego. Hiszpan podpisał umowę na przyszły rok z opcją przedłużenia na 2023.

"Jesteśmy bardzo szczęśliwi ogłaszając wiadomość, że w kolejnym sezonie będzie się dla nas ścigał Maverick Viñales. Zawodnik, który prezentuje bardzo wysoki poziom i jest jednym z największych talentów w królewskiej kategorii MotoGP" - powiedział Massimo Rivola, dyrektor generalny Aprilia Racing. "Nasz projekt został teraz wzbogacony o kolejne ważne ogniowo jakim jest zawodnik na najwyższym poziomie, mistrz świata z niższych serii, który potwierdził swoją szybkość w MotoGP. Zmieniamy również status na zespół fabryczny, aby wspólnie osiągnąć sukces w kolejnych latach. Jesteśmy zaszczyceni możliwością udostępnienia Maverickowi wszystkiego co posiadamy. Jestem przekonany, że podobnie jak Aleix [Espargaró] postara się wprowadzić zespół na wyższy poziom. Oczywiście przybycie Viñalesa w żaden sposób nie oddala Lorenzo Savadoriego od zespołu, pozostanie on integralną częścią Aprilia Racing".

Bardzo prawdopodobne, że Yamaha rozstanie się z Maverickiem Viñalesem jeszcze w trakcie trwania obecnego sezonu, co może przyspieszyć dołączenie Hiszpana do Aprilii.

Źródło: motorsportweek.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze