Espargaró: Zrobiliśmy duży krok naprzód

Aleix Espargaró był dziś najszybszym zawodnikiem testów i bezpośrednio po jazdach przyznał, że Aprilia zrobiła duży krok naprzód w kwestii przygotowania motocykla i drzemie w nim bardzo duży potencjał.

Hiszpan już w trakcie poprzedniego sezonu prezentował się z bardzo dobrej strony w trakcie poszczególnych wyścigów, a w trakcie wyścigu na torze Silverstone stanął nawet na podium. Wygląda na to, że ten sezon może być dla niego jeszcze lepszy, gdyż Espargaró rozpoczął przedsezonowe testy najlepiej, jak to możliwe i wykręcił pierwszy rezultat pierwszego dnia testów.

Tegoroczny motocykl jest dużo lepszy, od samego początku czuje się na nim bardzo komfortowo" - powiedział Aleix Espargaró. Przygotowany na ten sezon silnik jest mocniejszy i pozwala na zyskanie ważnych części sekundy na okrążeniu. Oczywiście, mieliśmy tylko dwa dni, żeby zrobić porównanie ubiegłorocznego i tegorocznego motocykla, ale jest dużo pozytywów. Szkoda, że udało mi się przejechać tylko 40 okrążeń, ale jutro będę miał cały dzień, żeby nadrobić zaległości i zebrać cenne dane. Poprzedni sezon był już przyzwoity, udało mi się zdobyć 120 punktów i zakończyć mistrzostwa na ósmym miejscu, więc ciężka praca się opłaciła, idziemy krok po kroku we właściwym kierunku".

Zawodnik Aprilii odniósł się także do zmian, jakie przygotowała Aprilia na testy w Malezji.

Zdecydowanie udało nam się poprawić w zakresie silnika, elektroniki i ogólnie aerodynamiki motocykla. Jest teraz bardziej kompaktowy i tak naprawdę przypomina motocykl z klasy Moto2. Dużo łatwiej jest go przekładać w zakrętach i to pomaga w szybkiej i płynnej jeździe. Cieszę się, że Maverick [Viñales] również odnalazł dobre tempo i był blisko mnie, to pozytywny sygnał. Przed nami jeszcze kilka dni testów i dopiero wtedy pojawimy się w Katarze, tam okaże się, który motocykl jest najszybszy, ale w tym momencie jestem pozytywnie nastawiony do nowego sezonu".

Czas Aleixa Espargaró był minimalnie gorszy od najlepszego rezultatu Fabio Quartararo z kwalifikacji na torze Sepang w 2019 roku. Czy jutro zawodnik Aprilii będzie w stanie zejść z wynikiem poniżej bariery 1:58? Przekonamy się już za kilkanaście godzin.

Źródło: speedweek.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze