Alex Márquez przejdzie do Gresini Racing w 2023 roku

Alex Márquez podpisał kontrakt z zespołem Gresini Racing, gdzie w przyszłym sezonie MotoGP będzie startował u boku Fabio di Giannantonio.

Gresini ogłosiło, że Márquez będzie miał do dyspozycji fabryczny motocykl Ducati – u Hiszpana będzie to GP22, zatem będzie działać to na podobnej zasadzie, co w przypadku Enei Bastianiniego, który obecnie jeździ na GP21. Już od jakiegoś czasu było wiadomo, że Márquez po tym sezonie odejdzie z LCR Hondy, a Pablo Ciabatii, menedżer zespołu Ducati, mówił jawnie, że zawodnik prowadził już wtedy negocjacje z Gresinim.

Początkowo Gresini celowało w pozyskanie Miguela Oliveiry, jednak – według Sky Italia – Portugalczyk najprawdopodobniej przesiądzie się na Aprilię, która od przyszłego roku będzie wystawiać cztery motocykle, dzięki partnerstwu z RNF. Z kolei miejsce Oliveiry zajmie Jack Miller, który przejdzie z Ducati do fabrycznego zespołu KTM-a i zostanie partnerem Brada Bindera.

Márquez będzie zespołowym kolegą Di Giannantonio, który przedłużył swój kontrakt z Gresinim. Zastąpi on jednocześnie Bastianiniego, który będzie z kolei startować albo w fabrycznej ekipie Ducati, albo w Pramac.  

Sam zespół LCR Honda straci nie tylko Márqueza, ale prawdopodobnie również Takaaki Nakagamiego. Oczekuje się jednak, że do ekipy trafią Joan Mir oraz Alex Rins, którzy po ogłoszeniu wycofania się Suzuki po tym sezonie wciąż aktywnie poszukują swojego miejsca w stawce MotoGP na przyszły rok.

Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze