Zarco najszybszy w drugim treningu przed GP Tajlandii

Johann Zarco z zespołu Prima Pramac Ducati zakończył drugi trening przed Grand Prix Tajlandii na czele stawki. Francuz wyprzedził w ostatnich sekundach sesji Francesco Bagnaię i swojego zespołowego kolegę - Jorge Martina.

Druga sesja treningowa od samego początku była zagrożona opadami deszczu, a takie ryzyko wynosiło prawie 60%. Dlatego nie musieliśmy długo czekać na pierwsze wyjazdy na tor, a pierwszym zawodnikiem, który przejechał pomiarowe okrążenie, był Jorge Martin. Hiszpan przejechał okrążenie w czasie 1:32.817, ale chwilę później na pierwszej lokacie znalazł się Marc Márquez, poprawiając rezultat swojego rodaka o jedną dziesiątą sekundy. Kolejne okrążenie Martina było jednak już dużo lepsze i Hiszpan poprawił swój poprzedni rezultat o ponad siedem dziesiątych sekundy, zbliżając się do bariery 1:32. Przez pierwsze kilkanaście minut zawodnicy królewskiej kategorii sprawdzali swoje motocykle w tempie wyścigowym, zakładając używane opony. Po piętnastu minutach na pierwszym miejscu znajdował się Bagnaia, który przejechał okrążenie po torze Chang International Circuit w czasie 1:31.326.

Kolejne minuty w dalszym ciągu mijały pod znakiem sprawdzania elektroniki, dostrajania motocykli i sprawdzania tempa wyścigowego, a żaden z zawodników nie decydował się jeszcze na założenie nowego kompletu miękkich opon i atak na najlepsze rezultaty z pierwszej sesji treningowej. Na półmetku sesji prowadzenie objął po raz kolejny Zarco, poprawiając czas Bagnai o dwie dziesiąte sekundy. Pięć minut później na pierwsze miejsce awansował Rins. Ostatnie minuty należały do zawodników Ducati, najpierw na prowadzenie awansował Jorge Martin z czasem 1:30.471, później bardzo dobre okrążenie przejechał Bagnaia, ale ostatecznie to Johann Zarco zakończył sesję z najlepszym rezultatem, wyprzedzając Bagnaię o osiemnaście tysięcznych sekundy.

Ostatecznie to Zarco był najszybszym zawodnikiem drugiego treningu, na kolejnych miejscach uplasowali się Bagnaia, Martin, Luca Marini, Miguel Oliveira, Marc Márquez, a czołową dziesiątkę uzupełnili Aleix Espargaró, Fabio Quartararo, Enea Bastianini i Marco Bezzecchi. Jutro zawodników MotoGP czekają jeszcze dwa treningi przed sesją kwalifikacyjną, szczególnie ważna może być poranna trzecia sesja, która powinna odbyć się na suchym torze.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze