Pedrosa z dziką kartą MotoGP w Jerez

Zawodnik testowy ekipy Red Bull KTM w MotoGP Dani Pedrosa po drugi wystartuje z zespołem w wyścigu MotoGP. Tym razem dzika karta została przyznana na czwartą rundę sezonu, Grand Prix Hiszpanii na torze Circuit de Jerez – Angel Nieto w Walencji.

Po raz pierwszy Hiszpan wystartował na maszynie KTM w 2021 roku w Austrii, gdzie uplasował się na punktowanej, dziesiątej pozycji. Teraz – w Hiszpanii – wystartuje razem z podstawowymi zawodnikami zespołu Bradem Binderem oraz Jackiem Millerem, który przeszedł do KTM-a z ekipy Ducati.

Jak przyznał Pit Beirer, zarówno Pedrosa jak i Mika Kallio są bardzo ważną częścią programu testowego.

„Mika Kallio oraz Dani Pedrosa, jak i cały program testowy, jest bardzo ważny, a ich czas na torze jest ograniczony. Dani jest silnym chłopakiem z bardzo mocną psychiką i zawsze mówiliśmy, że jeżeli chce skorzystać z dzikiej karty, będziemy szczęśliwi, aby mu to umożliwić. Perfekcyjny test to zawsze test wyścigowy. Jeżeli możemy pracować w ten sposób nad przyszłymi częściami, to jest to bardzo ważne i bardzo się cieszę, że Dani znów będzie się ścigał” – powiedział Beirer.

Dani Pedrosa wygrał na torze w Jerez czterokrotnie i aż dziewięciokrotnie stał tam na podium.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Red Bull KTM

Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze