Jonas Folger zawodnikiem testowym KTM-a w MotoGP

Były zawodnik MotoGP Jonas Folger dołączył do zespołu KTM i razem z Miką Kallio oraz Danim Pedrosą będzie pełnić rolę kierowcy testowego.

Niemiec ścigał się przez dziewięć sezonów w latach 2009-2017. Do MotoGP trafił w 2017 i jako debiutant stanął na podium domowego wyścigu na torze w Sachsenrin,g reprezentując zespół Yamaha Tech3. Sezon w MotoGP zakończył się przedwcześnie po tym, jak w październiku 2017 wykryto u niego zespół Gilberta.

Współpraca z Folgerem została nawiązana już wcześniej, kiedy ten testował dla ekipy i spodziewano się, że relacja zostanie przedłużona i bardziej zacieśniona. Jak przyznał dyrektor KTM Motorsports Pit Beirer, mało kto dostrzega mrówczą pracę, jaką wykonują w zespole zawodnicy rezerwowi i testowi.

„Wraz ze zbliżającym się sezonem MotoGP, ożywa również harmonogram naszego zespołu testowego” – powiedział Beirer. „Niewiele osób dostrzega kluczową pracę, jaką ci faceci wykonują w naszym projekcie, a ich wkład jest niezbędny. Z tego powodu zdecydowaliśmy się dodać Jonasa do zespołu wraz z Miką i Danim, którzy mają już sporą wiedzę na temat naszego motocykla i kroków, które już wykonaliśmy. Znamy Jonasa dość dobrze i miał on już okazję jeździć na naszym motocyklu. Doskonale wie, co trzeba zrobić, aby być na czele, a wciąż jest młody i może wiele wnieść do zespołu. W porównaniu do Daniego i Miki, Jonas ma inną budowę ciała i styl, co również pomoże nam w rozwoju. Zespół testowy to fantastyczna grupa i nie mogę wystarczająco podkreślić, jak mocny fundament stanowią dla naszych wyścigów MotoGP”.

Jonas Folger na razie nie planuje ubiegać się o dziką kartę umożliwiającą wystartowanie w wyścigu, tak jak ma to w planach Dani Pedrosa, który pojawi się na starcie do Grand Prix Hiszpanii na torze Jerez.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej zespołu KTM

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze