WSBK: Danilo Petrucci w zespole Barni Ducati

Zawodnik znany ze swojej kariery w MotoGP, która zakończyła się w 2021 roku, w sezonie 2023 znajdzie swój dom w ekipie Barni Ducati w mistrzostwach World Superbikes. Poprzedni rok Włoch spędził w MotoAmerica, dodatkowo jechał też w Rajdzie Dakar.

W przeszłości Petrucci jeździł już dla zespołu Barni, gdy jeździł swój drugi sezon w Superstock 1000 – wygrał wtedy cztery wyścigi i sześć razy zdobył pole position na przełomie dziesięciu wyścigów, aby potem przenieść się do MotoGP. W mistrzostwach świata rywalizował przez dziesięć sezonów, dwa razy wygrywając Grand Prix: Mugello 2019 i Le Mans 2020. Większość kariery spędził na Ducati, jednak ostatni sezon przejechał w barwach Tech3 KTM. W sezonie 2022 pojawił się też raz jako zastępstwo, na motocyklu Suzuki.

W tym czasie walczył też w MotoAmerica, gdzie został wicemistrzem. W styczniu 2022 wystartował w Rajdzie Dakar, gdzie swoim występem zaimponował całemu rajdowemu środowisku.

„Bardzo cieszę się, że wracam do Barni” – stwierdził Petrucci. „Sezon 2011 był jednym z najlepszych w mojej karierze, ale co ważniejsze, nie mogłem odmówić jeździe w WSBK i to na tak konkurencyjnym motocyklu. Nigdy się w tych mistrzostwach nie ścigałem, więc nie mogę się doczekać, aż zmierzę się z rywalami”.

Sezon WorldSBK wystartuje 24 lutego 2023 na torze Phillip Island w Australii.

Źródło: worldsbk.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze