Wierzbicki wygrywa emocjonujący pojedynek w Mazda MX-5 Cup Poland

Nikodem Wierzbicki odniósł swoje drugie zwycięstwo w pucharze Unitel Mazda MX-5 Cup Poland. Po trwającym cały wyścig pojedynku z Konradem Czaczykiem, wyprzedził go w widowiskowy sposób na ostatnim okrążeniu.

Po zajęciu piątego miejsca w pierwszym wyścigu, z pole position do niedzielnej rundy wystartował Przemysław Turek. Jego wyścig zakończył się jednak już na pierwszym okrążeniu, gdy wypadł z toru w zakręcie Kukurydza i stracił koło.

Prowadzenie objął w tym momencie Bartosz Palusko, który jednak popełnił falstart i był zmuszony zameldować się w alei serwisowej. Jeszcze zanim to nastąpiło wyprzedził go Czaczyk, a na czwartym okrążeniu także Wierzbicki.

Lider nie zdążył odjechać na więcej niż sekundę, przez co Wierzbicki szybko mógł przystąpić do ataków. Młody zawodnik próbował ze wszystkich sił i niemal w każdym zakręcie, a pomiędzy pierwszą dwójką doszło nawet do niewielkiej obcierki.

Ostatecznie, Wierzbicki na ostatnim okrążeniu opóźnił hamowanie do Uśmiechu Szatana i zrównał się z Czaczykiem od zewnętrznej. Następnie zrobił to samo w Drugim Lewym i zapewnił sobie tym samym miejsce po wewnętrznej w zakręcie Kukurydza. Tam Wierzbicki wykończył znakomity manewr, dzięki któremu został pierwszym podwójnym zwycięzcą w sezonie 2022.

Czaczyk nie miał już czasu na odpowiedź i zameldował się na mecie zaledwie 0,229 sekundy za zwycięzcą. Najlepszy w piątkowym wyścigu Jacek Cichopek ponownie stanął na podium, po tym jak na ósmym okrążeniu wyprzedził Jakuba Glasse Pod Dębami.

Po karze drive-through Palusko dojechał do mety piąty, przed Krzysztofem Boguszem i startującym gościnnie Mateuszem Żuchowskim.

Kolejna runda Unitel Mazda MX-5 Cup Poland została zaplanowana za trzy tygodnie.

P Nr Kierowca Rezultat
1 333 Nikodem Wierzbicki 14 okr.
2 75 Konrad Czaczyk + 0,229
3 45 Jacek Cichopek + 4,418
4 100 Jakub Glasse + 4,550
5 125 Bartosz Palusko + 18,221
6 15 Krzysztof Bogusz + 1:53,738
7 135 Mateusz Żuchowski + 1 okr.
NSK 65 Przemysław Turek  
NS 55 Marcin Siadkowski  
NS 115 Tomasz Lach  

Redakcja ŚwiatWyścigów.pl jest na miejscu tego wydarzenia. Jeśli chcesz czytać więcej materiałów prosto z toru, postaw nam kawę!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze