Leszczynianie Wicemistrzami Polski

Leszczyński zespół wyścigowy BieRni Motorsport w składzie Tomasz Biernat i Mateusz Tabaka zakończył zmagania w Mistrzostwach Polski Endurance 2021 na 2. miejscu w klasie D-1400. Ostatni wyścig sezonu reprezentanci Automobilklubu Leszczyńskiego zakończyli na 5. miejscu po pechowym incydencie z Porsche na 10 minut do końca wyścigu – do tego czasu leszczynianie walczyli o 3. miejsce.

Saksoński weekend Szymona Ładniaka

Po nieobecności podczas czwartej rundy, Szymon Ładniak powrócił do rywalizacji w wyścigowej serii ADAC TCR Germany na torze Sachsenring w wypożyczonym od Wimmer Werk Motorsport samochodzie Cupra TCR DSG.

Powrót Gosi Rdest na Lazurowe Wybrzeże

Tylko dwa weekendy pozostały do zakończenia tegorocznej rywalizacji w europejskim pucharze Alpine. Najpierw kierowcy udadzą się na Circuit Paul Ricard – tor, który Gosia Rdest zna najlepiej w tegorocznym kalendarzu.

Filip Kaminiarz na podium w Formule 3

19-letni Filip Kaminiarz wywalczył swoje pierwsze podium w Formule 3, na trzeciej pozycji kończąc niedzielny, drugi wyścig przedostatniej rundy serii Euroformula Open na włoskim torze Autodromo Nazionale Monza. Debiutujący w tym roku w pełnym cyklu serii Euroformula Open, kierowca z Włoszakowic do Włoch udawał się mając na swoim koncie m.in. dwa czwarte miejsca wywalczone na innym znanym z Formuły 1 obiekcie, belgijskim Spa-Francorchamps.

Olimp Racing z mistrzowskim tytułem

Marcin Jedliński wygrał kolejne wyścigi w ramach ESET V4 CUP oraz FIA CEZ i zdobył tytuł mistrza sprintu ESET V4 Cup w GT i GT3. W ścisłej czołówce znajdował się także drugi zawodnik zespołu Olimp Racing – Stanisław Jedliński.

Marczyk i Gospodarczyk wiceliderami mistrzostw Europy po 50. Rajdzie Barum

Czwartą rundą tegorocznego sezonu Rajdowych Mistrzostw Europy był 50. Barum Czech Rally Zlín. Choć był to prawdopodobnie najtrudniejszy start tego sezonu, Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk zanotowali znakomity występ. Załoga ORLEN Team spisała się doskonale i awansowała na pozycję wiceliderów FIA ERC. Biorąc pod uwagę, kogo pokonał duet w Škodzie Fabii Rally2 evo, ręce same składają się do oklasków.

Młodzi kartingowcy z Radomia punktują w Toruniu

Bracia Antoni i Franciszek Bal oraz Antoni Lenart z powodzeniem wystartowali w miniony weekend w wyścigach podwójnej, piątej i szóstej rundy serii Rok Cup Poland w Toruniu.

Biliński nie dokończy sezonu Brytyjskiej Formuły 4

We wspólnym oświadczeniu Romana Bilińskiego i zespołu Carlin ogłoszono zakończenie tegorocznej rywalizacji polskiego kierowcy w Brytyjskiej Formule 4 na pięć wyścigów przed zakończeniem sezonu. Powodem tej decyzji jest pełne skupienie się zawodnika oraz sponsorów na serii GB3.

Nieudana niedziela Romana Bilińskiego na Silverstone

Roman Biliński nie ukończył obu niedzielnych wyścigów brytyjskich mistrzostw GB3 na torze Silverstone. Polak musiał zatrzymać swój bolid na przedostatnim okrążeniu drugiego wyścigu tego weekendu, zaś w trzecim wyścigu, jadąc na prowadzeniu, doszło do kolizji pomiędzy nim, a Roberto Farią z powodu błędu  która wyeliminowała obu zawodników z dalszego ścigania.

Biliński ósmy w pierwszym wyścigu na Silverstone

Roman Biliński zajął ósme miejsce w sobotnim wyścigu brytyjskich mistrzostw GB3 na torze Silverstone. Zwyciężył Ayrton Simmons, przed Roberto Farią i Jonathanem Brownem.