Udany debiut Kaprzyka w ELMS

Mateusz Kaprzyk ma za sobą udany debiutancki sezon w wyścigach Europejskiej Serii Le Mans w barwach polskiej ekipy Inter Europol Competition. 20-latek z Katowic, który sezon wcześniej w debiucie został pierwszym Polakiem punktującym w prestiżowych, włoskich mistrzostwach Formuły 4, w tym roku wystartował w pełnym cyklu ELMS.

Z sześciu wyścigów, w których wziął udział, podopieczny PKN ORLEN ukończył i zapunktował w pięciu, kończąc sezon na szóstej pozycji w klasyfikacji zespołowej i ósmej w klasyfikacji indywidualnej kierowców. Kaprzyk imponował za sterami 455-konnego prototypu Ligiera już podczas pierwszej rundy na legendarnym torze Formuły 1 w Barcelonie. Katowiczanin spektakularnie przebił się wówczas z szesnastej na ósmą pozycję i uzyskał czwarty najlepszy czas całego wyścigu w klasie LMP3.

Podczas kolejnej rundy, na austriackim Red Bull Ringu, młody Polak wywalczył razem z zespołem swój najlepszy rezultat w ELMS, piąte miejsce, ale jeszcze lepsze tempo pokazał na włoskiej Monzy i portugalskim Portimao, gdzie zajął odpowiednio siódmą i szóstą lokatę. We Włoszech był jednym z najszybszych kierowców całego wyścigu. W Portugalii widowiskowo przebił się z trzynastej na trzecią pozycję podczas pierwszej godziny rywalizacji i ponownie uzyskał jeden z najlepszych czasów wyścigu.

Mateusz Kaprzyk: „To był bardzo emocjonujący i wymagający sezon. Wiedziałem, że debiut w tak prestiżowej serii będzie sporym wyzwaniem, ale przystąpiłem do niego z ambitnymi celami. Choć część torów była dla mnie nowa, a rywale bardzo szybcy, to jednak wielokrotnie ocieraliśmy się razem z moim zespołem o podium. Zebrałem także mnóstwo cennego doświadczenia, które zaprocentuje z pewnością w kolejnym sezonie. Chciałbym bardzo podziękować zarówno mojemu zespołowi, Inter Europol Competition, polskim kibicom, którzy dopingowali nas podczas każdej rundy, jak i naszym partnerom, w tym przede wszystkim PKN ORLEN, bez których wsparcia nie byłbym w stanie podjąć tegorocznego wyzwania. Jednocześnie chciałbym życzyć wszystkim udanego Nowego Roku. Nie mogę się już doczekać, aż ponownie spotkamy się na torze”.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze