Kacper Sztuka na podium w F4

Miały być przygotowania do mistrzostw Włoch, a wyszło miejsce na podium. Gościnny występ w niemieckiej ADAC Formuły 4 okazał się dla Polaka szczęśliwy. W sobotnim starcie zajął 4. miejsce, a już w niedzielę wywalczył 2. miejsce na podium. To pierwszy wynik dla Kacpra Sztuki na tym poziomie wyścigowym.

Podstawową i najważniejszą serią Sztuki w tym sezonie jest Włoska Formuła 4, jednak wraz ze swoim zespołem (US Racing, prowadzonym przez Rafla Schumachera), wziął udział w weekendzie wyścigowym niemieckiej F4 na torze w Spa. Celem było jak najlepsze przygotowanie do majowego starcia na Imola.

Sobotni wyścig zakończył na 4. miejscu co już było świetnym wynikiem – ustąpił jedynie kierowcom Premy. Niedzielny wyścig zaczął z 5. pozycji i bardzo konsekwentnie przesuwał się do przodu. Polski kierowca kapitalnie odnalazł się w ogniu walki odbierając ataki innych walecznych zawodników Conrada Laursena i triumfatora pierwszych dwóch rund, Andrei Kimiego Antonelliego. Od początku dysponował wyśmienitym tempem i utrzymywał się w samej czołówce. Toczył fantastyczne boje o drugie miejsce z Nikitą Bedrinem. Ostatecznie wyścig zakończył na podium, zajmując 2 miejsce. To obiecujące przed startem mistrzostw Włoch Formuły 4, które 8 maja 2022 r. rozpoczyna wyścig na torze Imola.

Sztuka, który na Spa miał jedynie trenować przed nowym sezonem we włoskiej lidze, wyjechał z Belgii z 3. miejscem w klasyfikacji generalnej.

1. Andrea Kimi Antonelii (Włochy/Prema Racing) – 62 pkt.
2. Rafael Camara (Brazylia/Prema racing) – 61 pkt.
3. Kacper Sztuka (Polska/UC Racing) – 30 pkt

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze