Kacper Sztuka wygrywa wyścig F4 na Imoli

Kacper Sztuka się nie zatrzymuje. Wygrywa wyścig F4 na włoskim torze Imola. To pierwsze w historii zwycięstwo Polaka we włoskiej F4 i trzecie podium w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

16-letni kierowca fenomenalnie rozpoczął sezon we włoskiej Formule 4. Na torze Imola, gdzie odbywała się pierwsza runda mistrzostw Italii, reprezentant niemieckiego zespołu Ungar-Schumacher Racing zajął drugie miejsce w drugim wyścigu, a w trzecim był już bezkonkurencyjny – wygrywając.

„Jestem bardzo zadowolony z tego co osiągnąłem” – powiedział Kacper Sztuka. „Czuję, że znaleźliśmy z zespołem dobre tempo, a dzisiejsza wygrana na tym torze jest spełnieniem marzeń i zapowiedzią przed całym sezonem, który osobiście uważam za bardzo obiecujący. Cieszę się, że po raz kolejny pokazałem swoją powtarzalność”.

Pierwszy niedzielny wyścig rozpoczął z trzeciego rzędu, awansując o trzy pozycje. Ostatecznie rywalizację zakończył na drugi miejscu, ustępując jedynie koledze z ekipy. Alexander Dunne na mecie miał niespełna półtorej sekundy przewagi nad Sztuką. Do finałowego wyścigu ruszył z drugiego pola. Prowadzenie objął już po pierwszym zakręcie i przez siedemnaście okrążeni nie oddał go do samej mety. Na drugim stopniu podium stanął Rafael Camara, a na trzecim Alexander Dunne.

Dla Sztuki to kolejny weekend wyścigowy, gdzie w po raz kolejny pokazuje świetne tempo i jest powtarzalny. Dwa tygodnie temu Polak wystartował w niemieckiej ADAC F4, skupiając się na przygotowaniach do włoskiej F4 i stanął na podium, zajmując drugie miejsce.

Włoska liga jest najmocniejszą na świecie Formułą 4. Startuje w niej wielu utalentowanych kierowców, potomków znanych sprzed laty kierowców Formuły 1, a także juniorzy programów Ferrari i Mercedesa.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze