Bartłomiej Madziara przed kolejnym sezonem GSMP

Pod koniec maja rozpocznie się kolejny sezon Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. W tym roku ściganie rozpocznie 19. Wyścig Górski Prządki, który odbędzie się w dniach 20-22.05.2022.

Drugi rok z rzędu w GSMP weźmie udział Bartłomiej Madziara, który będzie bronił tytułu Mistrza Polski wywalczonego w zeszłym roku samochodem BMW E36 M3. W tym sezonie Bartłomiej planuje starty w nowym aucie: Porsche 991.2 GT3 cup.

GT3 Cup II Generacji posiada silnik, który generuje 485 koni mechanicznych przy 7500 obrotów na minutę i 480 nm, które wysyłane są na tylną oś poprzez sekwencyjną skrzynię biegów z łopatkami przy kierownicy o sześciu przełożeniach. Samochód gotowy do startu waży około 1200 kg. Za hamowanie odpowiadają stalowe tarcze hamulcowe o średnicy 380 mm.

Zespół odbył już z końcem kwietnia pierwsze testy na torze Poznań. „Porsche robi mega wrażenie, generuje bardzo dużo trakcji na wyjściach z zakrętów. Wymaga od kierowcy zupełnie innej techniki jazdy niż samochody, którymi startowałem do tej pory. Przede mną spore wyzwanie. Jest to jednak spełnienie moich marzeń i nie mogę doczekać się, kiedy znajdę się na starcie pierwszego wyścigu” – mówi Bartłomiej Madziara po testach.

W najbliższych dniach samochód zostanie oklejony w barwy na sezon 2022. Barwami Bartłomieja Madziary pozostają dynamiczne, geometryczne połączenia kolorów niebieskiego i żółtego. Za projekt oklejenia odpowiada SDL.studio Motorsport Design, a wykonaniem zajmie się Majcher Team. Śledząc profile społecznościowe Bartka można na bieżąco uzyskać informacje na temat przygotowań oraz samych startów.

Sezon Górski w tym roku składa się z ośmiu wyścigów, których dokładny kalendarz znajduje się na stronie www.gsmp.pzm.pl

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze