Kacper Sztuka u progu “Świątyni Prędkości”

Kacper Sztuka przygotowuje się do kolejnej bitwy w ramach Italian F4 Championship. Właśnie na słynnej Monzie, gdzie w zeszłym sezonie zdobył podium, polski kierowca ma nadzieję na powtórzenie sukcesu.

Autodromo Nazionale di Monza to kolejny tor-legenda w kalendarzu włoskiej Formuły 4. Ten 5,793-kilometrowy obiekt, znany jako «świątynia prędkości», charakteryzuje się swoją niezwykle szybką konfiguracją, która zdominowane jest przez długie proste odcinki. Poprzecinane są one szykanami i zakrętami, jak chociażby słynna Parabolica czy Variante Ascari.

Kacper z niecierpliwością czeka na powrót do miejsca, które przyniosło mu wiele radości w przeszłości, aby i w tym roku zaprezentować się z jak najlepszej strony.

„Jestem podekscytowany powrotem na Monzę, która zawsze dostarcza niesamowitych emocji i intensywnych wyścigów. W zeszłym roku udało się zdobyć tutaj podium, co było na pewno wyjątkowym doświadczeniem. Zarówno zespół US Racing jak i ja damy z siebie wszystko, aby powtórzyć ten wynik. Dziękuję moim sponsorom i partnerom PKN ORLEN, Akademii ORLEN Team, Tenutado oraz Drew-Lech za nieustające wsparcie. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby ten weekend był wyjątkowy i przynieść wiele powodów do radości wszystkim kibicom” – powiedział Kacper Sztuka.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze