Kacper Sztuka oficjalnie w programie juniorskim Red Bulla

Red Bull oficjalnie potwierdził, że tegoroczny mistrz włoskiej Formuły 4, Kacper Sztuka, dołączy do programu rozwoju młodych kierowców.

Polak zaliczył niezwykle dobry sezon włoskiej F4, w której zdominował drugą połowę sezonu i wywalczył tytuł mistrzowski. Przyszłość Sztuki to był następny główny temat, a – jak wiadomo – dobre zaplecze stanowi sporą część ewentualnego sukcesu.

Po wcześniejszym ogłoszeniu dołączenia Sztuki do programu Red Bulla przez szefa AlphaTauri, Petera Bayera, teraz Red Bull już oficjalnie potwierdził wzięcie pod swoje skrzydła polskiego kierowcy do Red Bull Junior Driver Program, który jest ściśle związany z aktualnymi mistrzami świata Formuły 1.

„Dzisiaj mogę to powiedzieć oficjalnie: dołączam do Red Bull Junior Team!” – powiedział Kacper Sztuka. „To dla mnie spełnienie marzeń. Wejście do juniorskiego programu zespołu Formuły 1 jest zawsze ogromnym wyróżnieniem”.

„Jednak reprezentowanie mistrzowskiej ekipy to osiągnięcie zupełnie nowego poziomu! Jestem dumny i wdzięczny za możliwość dalszego rozwoju mojej kariery. To motywacja do jeszcze cięższej pracy oraz stawiania sobie poprzeczki jeszcze wyżej. Dam z siebie 100%, aby wykorzystać tę szansę! Trzymajcie mocno kciuki!”.

Kolejnym krokiem w juniorskiej karierze Sztuki powinien być awans do Formuły 3, międzynarodowej serii, która ściga się na wybranych torach w te same weekendy wyścigowe co Formuła 1. Na potwierdzenie następnego ruchu na razie powinniśmy uzbierać się w dodatkową cierpliwość.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze