Sztuka: Helmut Marko powiedział wprost, że chce mnie w akademii Red Bulla

Kacper Sztuka wyjawił kulisy rozmów z Red Bullem i doktorem Helmutem Marko, który nadal ma decydujący głos w sprawie składów kierowców.

Sztuka po zdominowaniu drugiej połowy sezonu wygrał tytuł prestiżowej włoskiej Formuły 4, czym zwrócił na siebie uwagę wielkich graczy w sportach motorowych. Po pewnym czasie niepewności najpierw szef AlphaTauri Peter Beyer, a następnie sam Red Bull potwierdzili, że Polak dołączy do grona kierowców juniorskich Red Bulla i otrzyma wsparcie giganta oraz aktualnego mistrza Formuły 1.

W rozmowie z TheSport.pl Sztuka powiedział, jak wyglądał proces przyjęcia go do Red Bulla oraz kiedy się o tym dowiedział.

„Na początku właściwie nie miałem pojęcia, że chodzi o akademię” – powiedział Sztuka. „Zostaliśmy zaproszeni na spotkanie z doktorem Helmutem Marko, ale nie powiedziano nam, że chodzi o dołączenie do programu. Nie jechałem tam z takim przekonaniem, ale na spotkaniu faktycznie okazało się, że chodzi o RB”.

„Gdy się dowiedziałem, to oczywiście byłem zaskoczony, a po chwili bardzo szczęśliwy. Wiedziałem, że będzie sporo pracy do wykonania. Red Bull pomoże mi w odpowiednim przygotowaniu, ale też i samej jeździe. Z tyłu głowy jest też związana z tym presja, ale na razie jej zbyt mocno nie odczuwam i cieszę się dołączeniem do programu”.

Sztuka dodał również, że rozmowa z Helmutem Marko nie była długa, a zaproponowana oferta na dołączenie do programu w zasadzie była nie do odrzucenia.

„Rozmowa z doktorem Marko jest raczej bardzo konkretna i to krótkie konwersacje. Powiedział wprost, że chce mnie w swojej akademii, a my oczywiście się na to zgodziliśmy. Od początku było to jasne i klarowne. Właściwie nie było czego negocjować”.

Polak przyznał, że rozmowy w sprawie dołączenia do Formuły 3 trwają, a wątpliwości powinny zostać rozwiane do końca tego roku.

„Sytuacja coraz bardziej się klaruje i idzie w dobrym kierunku, aczkolwiek wszystko trzeba dopiąć. Mam nadzieję, że do końca roku będę mógł ogłosić starty w F3, ale na to trzeba jeszcze poczekać”.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną rozmową z Kacprem Sztuką na łamach TheSport.pl, a odnośnik znajduje się poniżej.

Źródło: thesport.pl

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze