Gładysz dołącza do MP Motorsport

Jak informowaliśmy miesiąc temu, Maciej Gładysz będzie w sezonie 2024 startować w Hiszpańskiej Formule 4. Polski kierowca oficjalnie dołączył w tym celu do zespołu MP Motorsport.

Współpraca Gładysza z nowym zespołem rozpocznie się wcześniej. 15-latek weźmie udział w Winter Series, aby przygotować się do sezonu Hiszpańskiej F4, który startuje 12 maja w Nawarrze.

„Jestem zachwycony, że dołączyłem do MP Motorsport na mój pierwszy sezon po wyjściu z kartingu” – powiedział Gładysz. „To świetna ekipa w wyścigach samochodów jednomiejscowych, która wygrała na każdym poziomie, na którym rywalizowała. Hiszpańska F4 jest bardzo konkurencyjna i to idealne miejsce dla mnie, aby rozpocząć moją drogę do Formuły 1, zwłaszcza biorąc pod uwagę silną formę MP Motorsport w Hiszpanii na przestrzeni lat. Naprawdę nie mogę się doczekać pracy z chłopakami, aby stworzyć silną więź między zespołem a kierowcą i kontynuować zwycięską passę MP w mistrzostwach”.

Zespół MP Motorsport w 2023 roku wystawiał pięć samochodów w pełnym sezonie Hiszpańskiej F4 oraz dodatkowe auto podczas wybranych rund. Holenderska ekipa wygrała klasyfikację zespołową, a ich najlepszy kierowca Valerio Rinicella zakończył sezon na trzecim miejscu.

Źródło: mpmotorsport.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze