Maciej Gładysz rozpoczyna sezon F4 w Jerez

Jeden z najbardziej utytułowanych polskich kartingowców ostatnich lat rozpoczyna swój debiutancki sezon rywalizacji w Formule 4. W najbliższy weekend 15-letni tarnowianin wystartuje w pierwszej rundzie cyklu Formula Winter Series w hiszpańskim Jerez de la Frontera.

Start w składającej się z czterech rund serii FWS to dla Macieja Gładysza ostatni etap przygotowań do rywalizacji w prestiżowych Hiszpańskich Mistrzostwach Formuły 4, które rozpoczną się w maju. 

Młody Polak, który ma już za sobą kilkanaście dni testowych za sterami bolidu F4, w sezonie 2024 będzie reprezentował barwy holenderskiego zespołu MP Motorsport, wielokrotnych mistrzów hiszpańskiej Formuły 4, a także mistrzów Formuły 2 z sezonu 2022. 

Gładysz, który w ubiegłym roku został wyróżniony zaproszeniem na prestiżowe testy Akademii Ferrari w Maranello oraz Richard Mille Young Talent Academy, ma w tym roku przed sobą w sumie jedenaście weekendów wyścigowych; cztery w FWS oraz siedem w ramach hiszpańskiej F4. 

Podopieczny Orlen Teamu zadebiutuje w rywalizacji w Formule 4 już w najbliższy weekend na wymagającym, ulokowanym na południu Hiszpanii torze w Jerez de la Frontera, na którym czekają go trzy wyścigi, trwające po 30 minut i jedno okrążenie każdy. 

Do rywalizacji w Jerez stanie 38 zawodników i zawodniczek z całego świata, reprezentujących 13 różnych zespołów. Wszyscy wystartują identycznymi bolidami Tatuus F4 T-421.

Pierwszy wyścig rozpocznie się w sobotę o godzinie 14:25. Dwa kolejne odbędą się w niedzielę, odpowiednio o 10:45 i 16:05. W sobotę i w niedzielę, o godzinie 9:00, kierowców czekają także liczące po 20 minut sesje kwalifikacyjne. 

Prosto z Jerez stawka przeniesie się do Walencji, gdzie tydzień później odbędą się wyścigi drugiej rundy FWS. Dwie pozostałe rundy odbędą się w dwa pierwsze weekendy marca, na torach w Aragonii i Barcelonie. 

Wszystkie wyścigi FWS oglądać można na żywo na oficjalnym kanale serii pod adresem youtube.com/@winter-series.

Maciej Gładysz: „Po bardzo udanej dekadzie w kartingu nie mogę się doczekać mojego wyścigowego debiutu w Formule 4. Jerez to jeden z moich ulubionych torów, dlatego cieszę się, że to właśnie tam rozpoczyna się moja przygoda z F4. Za mną seria bardzo udanych testów, ale wyścigi to zawsze zupełnie inna historia, a Formuła 4 mocno różni się od kartingu. Nie mogę się jednak doczekać pierwszych pojedynków w tak mocnej stawce. Razem z moim zespołem wykonaliśmy zimą solidną pracę, aby jak najlepiej przygotować się do sezonu, ale najważniejszy sprawdzian dopiero przed nami”.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze