Roman Biliński krok od mistrzostwa

Roman Biliński jest już krok od mistrzostwa FROC. Polski kierowca wyścigowy jedzie na Highlands Motorsport Park, aby zakończyć cykl startów zwycięstwem w Grand Prix Nowej Zelandii.

Kolejna dominacja

Do tej pory rozegrano cztery weekendy wyścigowe. W każdym z nich Roman Biliński triumfował przynajmniej raz. Podczas ostatniego weekendu, który miał miejsce na Euromarque Motorsport Park, polski kierowca wyścigowy uplasował się dwukrotnie w czołowej trójce. 19-latek, który jest liderem mistrzostw, do tej pory wywalczył 320 punktów. Reprezentant M2 Competition ma ogromną szansę na to, aby zapewnić sobie tytuł przed ostatnią gonitwą. Drugi w tabeli Liam Sceats traci do niego 56 punktów, więc Bilińskiemu pozostaje ukończenie pierwszej gonitwy przed nim, aby formalnie zostać mistrzem FROC.

Po 12 wyścigach do rozegrania zostały jeszcze trzy, w tym legendarne Grand Prix Nowej Zelandii. Są to obok Grand Prix Makau jedne z nielicznych zmagań tej rangi, które rozgrywane są poza mistrzostwami świata F1. Wielu przyszłych kierowców królowej sportów motorowych odnosiło tam triumf w poprzednich latach.

„Do weekendu z Grand Prix Nowej Zelandii przystępuję jako kierowca, który ma zaszczyt być liderem mistrzostw FROC. To dla mnie niesamowite doświadczenie, zdobyć już sześć zwycięstw w poprzednich wyścigach. Tor, na którym odbędzie się Grand Prix, ma swoje unikalne wyzwania, więc jestem gotów na kolejne emocje. Chciałbym się bardzo znaleźć na liście zwycięzców i dołączyć do takich kierowców jak Graham Hill, Jackie Stewart, Stirling Moss, Keke Rosberg czy też bardziej współcześnie Lance Stroll, Lando Norris i Liam Lawson. To jest najważniejszy wyścig tego sezonu i dam z siebie wszystko, aby go wygrać” – powiedział Roman Biliński przed finałem sezonu.

Kiedy odbędzie się GP Nowej Zelandii?

Weekend, choć specjalny to nie różni się pod kilkoma względami od innych. Rozgrywane są trzy wyścigi, a GP Nowej Zelandii jest ostatnim z nich. To też najdłuższa rywalizacja, gdyż jest ona o ponad ⅓ dłuższą od pierwszych dwóch.

Zawody zaplanowano na niedzielę 18 lutego. Wyścig wystartuje mniej więcej o godzinie 3:45 czasu polskiego.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze