Szymon Ładniak w Michelin Le Mans Cup

Szymon Ładniak w sezonie 2024 wyrusza na tor w prestiżowej serii Michelin Le Mans Cup. Lublinianin zmierzy się w kategorii LMP 3, prowadząc prototyp Ligier JS P3 pod szyldem zespołu Bretton Racing. Pierwsza runda już w najbliższy weekend w Barcelonie.

Po udanej kampanii w sezonie 2023 i czwartym miejscu w światowym finale Ferrari Challenge, Szymon Ładniak, podejmuje nowe wyzwanie. Lublinianin zdecydował się na przesiadkę do prototypu Ligier JS P3, którym będzie rywalizował w ramach prestiżowej serii Michelin Le Mans Cup, w kategorii LMP3.

„To dla mnie kolejny krok w drodze do wcześniej wyznaczonego celu. Zawsze jasno wyrażałem, że moje aspiracje to starty w cyklu WEC za kierownicą hipersamochodu. Dlatego też, po długich, bez wątpienia najdłuższych negocjacjach w mojej karierze, postanowiliśmy skoncentrować się na startach właśnie w kategorii LMP3” – tłumaczy Szymon Ładniak.

Michelin Le Mans Cup to seria, która odbywa się na sześciu europejskich torach. Zawodnicy będą rywalizować o zwycięstwo w dwóch kategoriach: LMP3 i GT3. Zawody obfitujące w ekscytujące manewry i zacięte pojedynki odbędą się na torach w Barcelonie, Le Castellet, Le Mans, Spa-Francorchamps, Mugello i Portimão.

Każdy weekend wyścigowy będzie pełen intensywnych zmagań. Dwie godzinne sesje treningowe pozwolą kierowcom lepiej poznać tor i dostosować się do warunków, natomiast kwalifikacje zdecydują o miejscach startowych w wyścigu głównym, który potrwa godzinę i pięćdziesiąt minut. Transmisje z wydarzeń będą dostępne za darmo na kanale Le Mans Cup na platformie YouTube,

Rozpoczęcie sezonu już w ten weekend w Barcelonie, gdzie kierowcy staną do walki na torze Circuit de Barcelona-Catalunya. Następnie emocje przeniosą się na inne europejskie tory, obiecując niezapomniane widowisko dla miłośników sportów motorowych.

„LMP3 to naturalny krok, aby piąć się w kategorii prototypów, aż do hypercar i mojego miejsca docelowego, czyli udziału w cyklu WEC. Tegoroczna stawka jest bardzo wyrównana, dlatego też nie mogę doczekać się już pierwszego startu i rywalizacji” – podkreśla Ładniak.

Sezon 2024 w Michelin Le Mans Cup rozpocznie się już w najbliższą środę, 10 kwietnia 2024 roku, prologiem. Pierwsze duże ściganie już w sobotę, 13 kwietnia 2024 roku. Wyścig rozpocznie się o godzinie 17:40. Z kolei kwalifikacje, które zdecydują o ustawieniu startowym, będzie można śledzić od godziny 12:55.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze