Kucharczyk powraca do Mekki motorsportu

Stawka GB3 Championship zmierzy się na legendarnym Silverstone już w nadchodzący weekend. Bojowo nastawiony Tymek Kucharczyk postara się o poprawę pozycji w mistrzostwach podczas rywalizacji w Mekkce sportów motorowych.

Runda druga sezonu 2024 to przyjazd na najsłynniejszy tor, jaki znajduje się na Wyspach Brytyjskich. To właśnie na Silverstone rozpoczęła się historia Formuły 1, a wyścigami emocjonują się kibice na całym świecie już od ponad siedemdziesięciu lat.

Dlatego dla brytyjskiej F3 to zawsze kulminacyjny punkt sezonu, a na torze pod Towcester ścigają się tradycyjnie dwukrotnie w ciągu roku. Na pierwsze rozdanie szczególnie zmotywowany czeka Tymek Kucharczyk. Polak pokazał swoje umiejętności rok temu, gdy na torze nie brakowało zmiennych warunków.

Tymek Kucharczyk: „Silverstone to wyjątkowy tor i za każdym razem nie mogę się doczekać przyjazdu tutaj. Dobrze czuje się w szybkich zakrętach takich, jak Copse, a partia Maggots-Becketts dostarcza zawsze niesamowitej frajdy. Mam nadzieję, że w tym roku nawiążę do zeszłorocznego tempa. Pogoda ponownie może spłatać figla, lecz nie obawiam się jazdy w deszczu, co potwierdziłem podczas pierwszej rundy tego sezonu. Wspólnie z zespołem Hitech Grand Prix postaramy się wykonać dobrą pracę w czasie testów i treningów, aby przystąpić do kwalifikacji w optymalnej formie. Wszystkich kibiców zapraszam do oglądania relacji z wyścigów i trzymania mocno kciuków!”

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze