Drugie pole position Lisowskiego

Bardzo udanie dla Mateusza Lisowskiego przebiega rozgrywana na Autodromie w Moście, trzecia tegoroczna runda Ceska Pojistovna Skoda Octavia Cup. Jedyny reprezentant Polski startujący w pucharze naszych południowych sąsiadów po wygraniu drugiego treningu wolnego, okazał się również najszybszy w czasówce. Tym samym zawodnik z Wieliczki wystartuje w pierwszym z dwóch niedzielnych wyścigów z pole position.

Reprezentant DHL Autocentrala Hlucin w sesji kwalifikacyjnej wykręcił czas 1:52.597 i wyprzedził drugiego zawodnika o 0,223 sek.. Dzisiejszy wynik Lisowskiego jest jego drugim PP w karierze startów w SOC. 

Pierwszy z dwóch niedzielnych wyścigów Octavia Cup rozpocznie się o godzinie 11.

Kwalifikacje
Mateusz Lisowski (nr. 6) 1. miejsce, 1:52,597

Mateusz Lisowski: „Dzisiejsze kwalifikacje przebiegały całkowicie po naszej myśli. W 100-procentach zrealizowałem zamierzenia zespołu. Samochód był bardzo dobrze ustawiony przez team Autocentrali. Czas mógł być jednak jeszcze lepszy, bo popełniłem na swoim najszybszym okrążeniu jeden malutki błąd. Myślę, że straciłem na nim około 0,1 sekundy. Okrążenie było i tak udane. Cel na jutro mam jeden, ale nie chcę zapeszać. Chcę wygrać ten puchar, a do tego jest mi bardzo potrzebny dobry start na tych zawodach”.

Źródło: Informacja prasowa

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze