Kolejna rywalizacja Loeba z Ogierem podczas Rajdu Kenii?

Po ekscytującym Rajdzie Monte Carlo rozgorzały dyskusje, czy Sébastien Loeb i Sébastien Ogier nie powinni kontynuować pełnego sezonu WRC, mimo, że deklarowali przed sezonem udział jedynie w pojedynczych rajdach.

Neuville rozczarowany wynikiem w Rajdzie Monte Carlo

Thierry Neuville, jako jedyny reprezentant zespołu Hyundai Shell Mobis WRT ukończył inaugurujący sezon WRC Rajd Monte Carlo. Belg do mety dojechał na szóstej pozycji, co było dla niego frustrującym rezultatem.

Loeb: Nie spodziewałem się zwycięstwa, to więcej niż zakładaliśmy

Sébastien Loeb stwierdził, że przystępując do zwycięskiego Rajdu Monte Carlo nie zakładał, że będzie walczyć o zwycięstwo w swoim jak na razie jedynym gościnnym występie w WRC.

Loeb wygrywa Rajd Monte Carlo. 80. triumf Francuza w WRC

Sébastien Loeb z M-Sportu odniósł swoje ósme zwycięstwo w rozpoczynającym 50. sezon WRC Rajdzie Monte Carlo. Jest to jednocześnie jego 80. wygrana w WRC. 9-krotny rajdowy mistrz świata wykorzystał pech Sébastiena Ogiera z Toyoty, który mając sporą przewagę złapał kapcia na przedostatnim oesie, a także otrzymał karę za falstart do Power Stage i ostatecznie zajął drugie miejsce. Na najniższym stopniu podium stanął drugi z kierowców M-Sportu – Craig Breen.

Ogier nowym liderem Rajdu Monte Carlo, sporo załóg z problemami

Sébastien Ogier odzyskał prowadzenie w Rajdzie Monte Carlo z rąk Sebastiena Loeba podczas dość dramatycznej soboty, w której doszło do sporej liczby incydentów z udziałem m. in. Elfyna Evansa, Thierry’ego Neuville’a oraz Otta Tänaka.

Loeb prowadzi w Rajdzie Monte Carlo

Sébastien Loeb znajduje się na prowadzeniu po piątkowej części rywalizacji w otwierającym tegoroczny sezon WRC Rajdzie Monte Carlo.

Ogier na czele shakedownu Rajdu Monte Carlo

Sébastien Ogier uzyskał najlepszy czas na odcinku testowym przed inauguracyjnym sezon WRC Rajdem Monte Carlo, w którym debiutują samochody hybrydowe.

Audi RS Q e-tron na Rajdzie Dakar: udany start w nową erę czterech pierścieni

Najbardziej niesamowity samochód wyścigowy w historii Audi przeszedł swój chrzest bojowy. Wszystkie trzy egzemplarze Audi RS Q e-tron, podczas swojego debiutu w Arabii Saudyjskiej, z wynikiem pozytywnym ukończyły najtrudniejszy na świecie rajd terenowy. W sumie przejechały około 24 000 kilometrów po pustyni. Wcześniej pokonały tylko 8700 kilometrów podczas jazd testowych. Załoga czterech pierścieni Mattias Ekström/Emil Bergkvist zajęła w Jeddah dziewiąte miejsce, zostając tym samym najlepszą załogą Audi w tej wymagającej edycji pustynnego klasyka. Audi zapoczątkowało w ten sposób nową erę w rajdach terenowych, pokazując wyraźnie, że również tu nadchodzi era elektromobilności.

Zespoły WRC zaprezentowały samochody na sezon 2022

Zespoły M-Sport, Hyundai i Toyota zaprezentowały nowe samochody, które będą startować w sezonie 2022 WRC.

Sunderland i Al-Attiyah wygrywają Rajd Dakar, świetne wyniki Polaków

Od startu nad brzegiem Morza Czerwonego 1 stycznia, uczestnicy Dakaru 2022 powrócili do Dżuddy po pokonaniu 8000 kilometrów. 104 załogi samochodowe (46 w klasie T1, 2 w T2, 22 w T3, 34 w T4), 109 motocyklistów, 6 quadowców i 20 załóg ciężarówek znalazło się w ostatecznych wynikach 44. edycji.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league