Marc Coma doradcą KTM AG podczas Rajdu Dakar

KTM ogłosił, że Marc Coma, pięciokrotny zwycięzca Dakaru, pojedzie do Arabii Saudyjskiej jako ich doradca. Doświadczony zawodnik ma swoimi radami wspomagać trzy ekipy fabryczne.

Hiszpan wygrał pięć edycji słynnych zmagań, właśnie na maszynie austriackiego producenta. Ma także na swoim koncie sześć tytułów mistrza rajdów cross-country. Choć zakończył karierę w 2015 roku, dalej pozostawał blisko sportu – został dyrektorem sportowym Dakaru, potem powrócił na jego trasę, już jako pilot w samochodzie Fernando Alonso. Od 2020 roku Coma jest menadżerem hiszpańskiego oddziału KTM-a, a teraz rolę tę połączy z byciem doradcą na pustyniach Arabii Saudyjskiej.

„Wygląda na to, że styczeń będzie dla mnie zabiegany” – mówi Hiszpan. „Zostanie zaproszonym do oddziału rajdów jako doradca na następny Dakar to wielki zaszczyt, ale wierzę, że mogę być zaletą w asystowaniu w całym procesie – i oby pomocnym w zwycięstwie jednego z naszych zespołów”.

Coma ma duże doświadczenie, nie tylko w samym ściganiu: „Przez długi czas byłem zawodnikiem Dakaru, potem trzy lata pracowałem przy organizacji, a nawet pojechałem rajd raz jako pilot samochodu. Myślę, że mogę wnieść doświadczenie i inny punkt widzenia do zespołu, aby pomóc zawodnikom oraz zespołowi osiągnąć ich cele”.

„Po siedmiu latach wracam na Dakar jako część KTM AG” – dodaje pięciokrotny zwycięzca imprezy. „Dalej mam wielu przyjaciół zaangażowanych w ściganie i nie mogę się doczekać, aż znowu poczuję ducha Dakaru”.

Pierwszy etap Rajdu Dakar ruszy 2 stycznia z Ha’il w Arabii Saudyjskiej.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej KTM

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze