Kolejna rywalizacja Loeba z Ogierem podczas Rajdu Kenii?

Po ekscytującym Rajdzie Monte Carlo rozgorzały dyskusje, czy Sébastien Loeb i Sébastien Ogier nie powinni kontynuować pełnego sezonu WRC, mimo, że deklarowali przed sezonem udział jedynie w pojedynczych rajdach.

Na ten moment dwójka Francuzów nie ma precyzyjnego planu, co do startów w konkretnych rajdach sezonu 2022. Legendarni kierowcy przed startem tegorocznej rywalizacji mieli w planach udział w około czterech mistrzowskich wydarzeniach, ale niekoniecznie zbieżnych ze sobą.

Zarówno Loeb, jak i Ogier pokazali kunszt swoich umiejętności na trasach Monte Carlo, odstawiając trzeciego w klasyfikacji generalnej, pełnoetatowego kierowcę - Craiga Breena - na ponad półtorej minuty, a między dwójką liderów strata wyniosła jedynie 10,5 sek, gdzie należy pamiętać o doliczonej karze dla Ogiera 10. sekund za falstart.

Po 80. wygranym rajdzie przez Loeba i drugim miejscu Ogiera wydaje się, że tą dwójkę najszybciej zobaczymy na trasach Rajdu Kenii, gdzie podczas ubiegłorocznej edycji triumfował Ogier: „To rajd, który rozważam w mojej małej mistrzowskiej kampanii składającej się z czterech lub pięciu rajdów” – powiedział kierowca Toyoty. „Naprawdę cieszyłem się podczas zeszłorocznego rajdu ze względu na naturę, ludzi i powitanie, jakie otrzymaliśmy. Widać tam zdecydowany entuzjazm do rajdów. Nie mam nic do potwierdzenia, ale zdecydowanie rozważam ten rajd”.

W podobnym tonie, co do potencjalnego startu w Afryce wypowiedział się Loeb, który ostatni raz na bezdrożach Kenii startował 20 lat temu: „Mam niesamowite wspomnienia z 2002 roku. To było niesamowite. Zupełnie coś innego od pozostałych rajdów. Zwierzęta i to wszystko dookoła…niesamowite miejsce. Widzisz rzeczy, których nie zobaczysz nigdzie indziej. Dobrze byłoby tam wrócić i myślę, że to byłoby dobre dla mistrzostw [wystartować w Kenii]”.

Przez dwa najbliższe Rajdy (Szwecji i Chorwacji) na pewno nie zobaczymy żadnego z dwójki utytułowanych kierowców, ale Ogier zadeklarował, że rozważa wystąpienie w czwartej rundzie mistrzostw w Portugalii, gdzie wygrał swój pierwszy rajd WRC: „Ten [rajd] jest zawsze w mojej pamięci. Mam specjalny stosunek z Portugalią, więc tak, mogę powiedzieć, że jest ona na mojej potencjalnej liście”.

Rajd Kenii zaplanowany jest na 23-26 czerwca.

Źródło: dirtfish.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1