Ogier wróci do WRC na Rajd Portugalii

Sébastien Ogier wystartuje w swojej drugiej tegorocznej rundzie WRC – Rajdzie Portugalii – w ramach częściowego programu startów w tym sezonie.

Ośmiokrotny rajdowy mistrz świata przystąpi do szutrowej rundy w trzeciej Toyocie GR Yaris, którą współdzieli w obecnych mistrzostwach z Esapekką Lappim. Podobnie jak wcześniej, jego pilotem będzie Benjamin Veillas. Ogier wystartował już w tym sezonie w Rajdzie Monte Carlo, gdzie zajął drugie miejsce, ulegając swojemu rodakowi i dziewięciokrotnemu rajdowemu mistrzowi świata, Sébastienowi Loebowi.

Potwierdzenie Ogiera przez Toyotę nastąpiło tydzień po tym, gdy M-Sport ogłosił powrót Loeba również na Rajd Portugalii, co może ponownie doprowadzić do zaciętej walki, jakiej byliśmy w świadkami w Monte Carlo. To właśnie w Portugalii Ogier sięgnął po swoje pierwsze zwycięstwo w WRC, zdobywając je w 2010 roku startując w Citroën Junior Team.

Nie wiadomo, w jakich następnych rajdach wystartuje Ogier, jednak oczekuje się, że Francuz w tym sezonie planuje wystąpić łącznie w pięciu rundach, obok swoich nowych zobowiązań w wyścigach torowych. W tym roku debiutuje on również w Długodystansowych Mistrzostwach Świata w kategorii LMP2 w barwach Richard Mille Racing Team. W pierwszym wyścigu sezonu na Sebring zajął 12. miejsce w klasie razem z partnerami z załogi: Charlesem Milesim oraz Lilou Wadoux.

Rajd Portugalii odbędzie się w dniach 19-22 maja.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski
Przemysław Garczyński

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1