Di Grassi wystartuje gościnnie w DTM

Były mistrz Formuły E Lucas di Grassi weźmie udział w dwóch ostatnich rundach Deutsche Tourenwagen Masters na torach Hockenheim i Norisring. Będzie to pożegnanie Brazylijczyka z zespołem Abt Sportsline, dla którego startował w elektrycznych wyścigach.

Auer odnosi pierwsze zwycięstwo w nowej DTM

Lucas Auer zamienił pole position na zwycięstwo w niedzielnym wyścigu Deutsche Tourenwagen Masters w Assen. Austriak pokonał lidera klasyfikacji generalnej Liama Lawsona, a podium uzupełnił zwycięzca z poprzedniego dnia Marco Wittmann.

Wittmann wygrywa w DTM pomimo kary

Marco Wittmann odniósł swoje drugie zwycięstwo w tegorocznym sezonie Deutsche Tourenwagen Masters. Dwukrotny mistrz serii przezwyciężył 5-sekundową karę i stanął na najwyższym stopniu podium w Assen, pokonując Mirko Bortolottiego i Liama Lawsona.

Lawson wygrywa w DTM dzięki szybkiej zmianie opon

Liam Lawson został pierwszym kierowcą, który wygrał oba wyścigi weekendu Deutsche Tourenwagen Masters od czasu wprowadzenia samochodów specyfikacji GT3. Nowozelandczyk dzięki szybszemu pit-stopowi pokonał ruszającego z pole position Marco Wittmanna.

Lawson skraca dystans do lidera DTM

Liam Lawson awansował o dwie pozycje w klasyfikacji generalnej Deutsche Tourenwagen Masters. Najmłodszy zawodnik w stawce odrobił 18 punktów do prowadzącego Kelvina van der Linde dzięki wygranej na torze Red Bull Ring.

Albon odnosi pierwsze zwycięstwo w DTM

Debiutujący w tegorocznym sezonie Deutsche Tourenwagen Masters Alexander Albon wywalczył swoje pierwsze zwycięstwo w niedzielnym wyścigu na torze Nürburgring. Reprezentant AF Corse pokonał Daniela Juncadellę oraz Marco Wittmanana.

Doskonały dzień lidera DTM

Kelvin van der Linde powiększył swoją przewagę w klasyfikacji generalnej Deutsche Tourenwagen Masters. Kierowca Abt Sportsline wygrał sobotni wyścig na torze Nürburgring po starcie z pole position.

Porsche pośród 23 samochodów DTM na Nürburgringu

Nadchodząca runda Deutsche Tourenwagen Masters na torze Nürburgring będzie mieć rekordową frekwencję. Stawka będzie składać się aż z 23 samochodów GT3, w tym jednego Porsche.

Porsche jeszcze w tym roku w DTM?

Jak donoszą niemieckie media, w Deutsche Tourenwagen Masters może pojawić się kolejny nowy producent. Startujący na co dzień w serii ADAC GT Masters zespół SSR Performance planuje bowiem występ na torze Red Bull Ring z samochodem Porsche.

Pierwsze od dwóch lat zwycięstwo Wittmanna w DTM

Dwukrotny mistrz Deutsche Tourenwagen Masters Marco Wittmann odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie 2021. Niemiec zamienił pole position na zwycięstwo w niedzielnym wyścigu na torze Zolder.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league