Rast: Rockenfeller i Müller zasługiwali na pierwsze i drugie miejsce

Sobotni wyścig Deutsche Tourenwagen Masters w Spielbergu zakończył się w kontrowersyjny sposób, kiedy to Nico Müller i Mike Rockenfeller przepuścili René Rasta, aby ten mógł sięgnąć po zwycięstwo i przedłużyć swoje szanse w walce o tytuł mistrzowski.

Trzy lata temu austriacki obiekt był świadkiem afery pt. «Wypchnij go z toru!», kiedy to Timo Scheider wyeliminował walczącego o tytuł kierowcę Mercedesa Pascala Wehrleina. Incydent zakończył się wysoką karą finansową dla Audi, utratą punktów w klasyfikacji producentów oraz zakaz przebywania Wolfganga Ullricha w alei serwisowej.

Choć skala sobotniego incydentu jest nieporównywalnie mniejsza, kolejny przypadek jazdy zespołowej ze strony Audi spotkał się z wieloma negatywnymi reakcjami ze strony wyścigowego środowiska, wliczając w to kibiców oraz kierowców innych serii.

Inaczej niż przed trzema laty, zespół wprost przyznaje się do tego, że stara się zrobić wszystko, aby zapewnić sobie jak największe szanse na końcowy triumf. O ile polecenia zespołowe nie są zabronione w DTM, to komunikowanie się przez radio w trakcie wyścigu jest – Müller i Rockenfeller musieli więc wykazać się doskonałym zrozumieniem sytuacji.

„Oczywiście każdy chciałby samemu zostać zwycięzcą” – powiedział po wyścigu Rockenfeller. „René jest jednak naszą jedyną nadzieją w walce o tytuł mistrzowski, dlatego na tym etapie sezonu było dla nas oczywiste, że mu pomożemy. Dzisiaj się to nam udało”.

Rast skorzystał z okazji, aby podziękować swoim zespołowym kolegom: „Zwycięstwo po starcie z dziewiątego pola nie przydarza się często. To był niezwykle trudny wyścig, a Mike i Nico zasługiwali na pierwsze i drugie miejsce. W świetle moich szans na utrzymanie mistrzostw w stanie nierozstrzygniętym to oczywiście wspaniale, że mi pomogli”.

Na trzy wyścigi przed końcem sezonu, broniący tytułu Rast traci 42 punkty do prowadzącego w klasyfikacji generalnej Paula di Resty.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Audi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league