Rast wygrywa emocjonujący drugi wyścig w Zolder

Były mistrz Deutsche Tourenwagen Masters René Rast odniósł swoje drugie zwycięstwo w tym sezonie, pokonując Philippa Enga oraz Jamiego Greena na belgijskim torze Zolder.

Jeszcze przed startem z rywalizacji wycofał się Paul di Resta, który miał w kwalifikacjach problemy z ciśnieniem oleju. Zdobywca pole position Sheldon van der Linde utrzymał prowadzenie w pierwszym zakręcie, natomiast Rast wyprzedził drugiego Enga – ten wkrótce spadł również za Timo Glocka oraz Robina Frijnsa i jako jeden z pierwszych zjechał na swój obowiązkowy postój na ósmym okrążeniu.

W początkowej fazie wyścigu Rast gonił prowadzącego van der Linde, lecz w końcu wyprzedził go na 11. okrążeniu i zaczął budować przewagę na czele stawki. Lider wyścigu zjechał do boksów na 16 okrążeniu i powrócił na tor z przewagą prawie 10 sekund nad resztą kierowców, która zmieniła opony.

Do przodu próbował przebijać się Marco Wittmann, który najpierw wyprzedził Glocka w walce o szóstą lokatę, a następnie złożył się do ataku na Frijna. Pomiędzy tą dwójką doszło do kolizji i Holender obrócił się w pierwszym zakręcie, powodując wyjazd samochodu bezpieczeństwa. Niemiec miał otrzymać za ten manewr karę przejazdu przez boksy.

Rast utrzymał prowadzenie po restarcie, a na drugie miejsce wskoczył Eng. Jadący na szóstej pozycji Jake Dennis próbował zaatakować Glocka w pierwszym zakręcie, otwierając drzwi Greenowi, który wyprzedził ich obu. Reprezentant Audi następnie dogonił i wyprzedził Mike’a Rockenfellera, a w końcówce również van der Linde i stanął na najniższym stopniu podium.

Rockenfeller dotarł do mety na czwartej pozycji, przed van der Linde oraz Dennisem, który ostatecznie wyprzedził Glocka – ten, nie mając do dyspozycji systemu DRS, wypadł w końcówce poza punktowaną dziesiątkę, a tę uzupełnili Bruno Spengler, Nico Müller, Pietro Fittipaldi i Joel Eriksson.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski
Przemysław Garczyński

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1