DTM zorganizuje własne wirtualne zawody

Organizatorzy Deutsche Tourenwagen Masters ogłosili powołanie DTM esports Classic Challenge – serii wirtualnych zawodów, rozgrywanych z wykorzystaniem samochodów z dawnych lat. Szansę rywalizacji z prawdziwymi kierowcami otrzymają wybrani zawodnicy otwartych prekwalifikacji.

„DTM esports Classic Challenge jest otwarte dla każdego, kto posiada umiejętności i determinację, aby rywalizować przeciwko najlepszym kierowcom DTM” – powiedział dyrektor marketingu ITR Marcel Mohaupt. „Kto wie, może nowa gwiazda simracingu zrodzi się z tej rywalizacji? Naszym priorytetem jest wypełnienie luki u fanów głodnych widoku klasycznych i współczesnych maszyn DTM, prowadzonych przez jedne z największych nazwisk w sporcie”.

Seria będzie rozgrywana na przestrzeni pięciu weekendów maja. W pierwszej rundzie wykorzystywane będą auta z sezonu 1992, a w kolejnych maszyny z lat 2013-2016. Do rywalizacji stanie 15 obecnych i byłych kierowców DTM, znane nazwiska simracingowego światka oraz piątka uczestników, wybranych losowo spośród setki najszybszych w otwartych prekwalifikacjach.

Uczestnictwo w zawodach jest darmowe, poprzez platformę RaceRoom Racing Experience.

Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze